Cząstki kobiety na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych

Spektakl TR Warszawa, "Cząstki kobiety" w reż.  Kornéla Mundruczó, prezentowany będzie na tegorocznych 59. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej. To pierwszy wyjazd tego przedstawienia, które swoją premierę miało 13 grudnia 2019 roku na scenie TR Warszawa/ATM Studio. W Kaliszu spektakl pokazany zostanie 13 maja 2019 roku, a już teraz warszawscy widzowie mogą ponownie zobaczyć spektakl od 10 do 14 kwietnia.

Najnowszy spektakl Kornéla Mundruczo to rewers „Nietoperza”, jego poprzedniego przedstawienia zrealizowanego w TR Warszawa. Po spektaklu o odchodzeniu z życia Węgier powrócił z przedstawieniem o narodzinach opartym na oryginalnym tekście Katy Wéber. Ten pełen pasji, a zarazem czułości dramat rodzinny, rozgrywa się we współczesnej Warszawie. W centrum tej opowieści jest sytuacja kobiet, walczących o prawo do decydowania o własnym życiu, do realizowania swoich potrzeb, pragnień i aspiracji. Trzydziestoletnia bohaterka Maja, typowa everywoman, mierzy się z osobistym kryzysem. Aby wyjść z życiowego zakrętu i odrodzić się, musi zakwestionować całe dotychczasowe życie i na nowo zbudować relacje z otoczeniem.

59. Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej odbywać się będą od 11 do 18 maja 2019 roku. W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną m.in. spektakle Śmierć białej pończochy w reż. Adama Orzechowskiego z Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Pod presją w reż. Mai Kleczewskiej z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej w reż. Moniki Strzępki z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na jego stronie internetowej.