Czekamy na spotkanie z Wami! Wiadomość od zespołu TR Warszawa

Czekamy na jak najszybsze, ponowne spotkanie z Wami!

Jesteśmy zdeterminowani, by możliwie jak najszybciej wrócić do naszej działalności scenicznej. To właśnie nasze spotkania w jednym miejscu i czasie, oraz wymiana energii między zespołem aktorskim a publicznością decyduje o specyfice teatru. To właśnie ta atmosfera buduje też wokół niego wspólnotę.

Przed zaproszeniem Was na nasze widownie w TR Warszawa/Marszałkowska 8 i TR Warszawa/ATM Studio, musimy odpowiedzialnie zabezpieczyć przestrzeń naszych działań. Dokładamy wszelkich starań, by była bezpieczna dla nas wszystkich. Przygotowujemy repertuar, by już od początku września móc zaprosić Was na najbardziej wyczekiwane spektakle – także te, które mogliśmy co sobotę oglądać razem w TR Online.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi zaleceniami, fotele na naszych widowniach będą mogły być zajmowane jedynie w połowie. Jednak nie ograniczamy się do tylko technicznych zabezpieczeń dbamy też o warstwę programową i o to, by uzupełniła ona lukę spowodowaną odwołanymi w okresie kwarantanny spektaklami. Pragniemy, by nikt nie odczuł utrudnień spowodowanych ograniczeniami liczby uczestników w wydarzeniach, dlatego od początku sezonu 2020/2021 planujemy zagranie dwukrotnie większej ilości spektakli. Dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których podróż do TR Warszawa nie byłaby możliwa lub w pełni komfortowa – planujemy kontynuację i rozwinięcie programu wydarzeń TR Online, który rozpoczęłiśmy akcją ”Zostań w domu, nie wychodź z teatru!”. Przy sobotnich spektaklach towarzyszyła nam społeczność ponad 40 tysięcy widzek i widzów. Cieszymy się, że będziemy rozwijać relację budowaną przez platformy online.

Na zakończenie sezonu przygotowujemy specjalne wydarzenia. Symbolicznym wyjściem z zamknięcia będą zaplanowane na koniec sezonu artystycznego 2019/2020 w TR Warszawa “Zapowiedzi Weselne” – performatywny spacer w Lasku Bródnowskim, zapowiadający wrześniowe “Wesele na Bródnie”. To plenerowe wydarzenie inspirowane “Weselem” Stanisława Wyspiańskiego. Wezmą w nim udział twórcy i twórczynie: Paweł Althamer i Agnieszka Olsten, aktorki i aktorzy TR Warszawa oraz mieszkanki i mieszkańcy Warszawy oraz przedstawiciele i przedstawicielki partnerskich instytucji. Prowadzimy próby do czterech nowych produkcji – Burzy” w reż. Grzegorza Jarzyny, “Streamu” w reż. Katarzyny Minkowskiej, “Onko” w reż. Weroniki Szczawińskiej oraz Marii Klassenberg” w reż. Katarzyny Kalwat, na których premiery zaprosimy Was w przyszłym sezonie.

Zanim usiądziemy na widowni TR Warszawa chcemy spotkać się w przestrzeni przyrody – bezpieczni i wolni od obaw. Gest powrotu do natury nabiera szczególnego znaczenia dzisiaj, kiedy ludzkość ponosi konsekwencje braku szacunku dla środowiska naturalnego. Las i polana to miejsce, gdzie teatr może odbudować siły po miesiącach izolacji.

Pandemia nauczyła nas wszystkich tego jak ważna jest wspólnota – nie tylko ludzka, ale także ta obejmująca cały świat przyrody. Spotkajmy się w teatrze – wszędzie tam, gdzie ten teatr będzie, bo teatr to wspólnota, nie budynek. To nasza odpowiedź na nową post-pandemiczną rzeczywistość, do której przygotowujemy się nie tylko z poczuciem odpowiedzialności, ale i nadziei oraz ogromnej radości na czekające nas spotkania przy wydarzeniach teatralnych.

Zespół TR Warszawa