Dom nad morzem

 

10 lutego 2019, 19:00

DOM NAD MORZEM

reż. Robert Guédiguian

W malowniczej zatoce w okolicach Marsylii znajduje się piękna willa. Jej właściciel umiera. Gromadzi się przy nim trójka jego dorosłych dzieci: Angela, aktorka mieszkająca w Paryżu, Joseph, który przyjeżdża z dziewczyną młodszą od niego o połowę, oraz Armand, który jako jedyny pozostał w Marsylii, aby prowadzić rodzinną restaurację. Zastanawiają się, czym jest to magiczne miejsce, w którym się znajdują, kim się stali i jakie jest ich prawdziwe dziedzictwo. Mają poczucie mijającego czasu i szybko zmieniającego się świata. Czy będzie lepszy? Ich kontemplacyjny spokój burzy pojawienie się niespodziewanych przybyszy z zatopionej łodzi. Robert Guédiguian urodził się i mieszka do dnia dzisiejszego w Marsylii, w której nakręcił wiele swoich filmów (m.in. „Marius i Jeannette”i „Śniegi Kilimandżaro”). W „Domu nad morzem” występuje jego żona Ariane Ascaride, z którą nakręcił już 18 filmów.  

BIOGRAM REŻYSERA

Robert Jules Guédiguian (ur. 3 grudnia 1953 r.) - francuski reżyser filmowy, scenarzysta, producent i aktor. Guédiguian jest synem niemieckiej matki i ormiańskiego ojca. Jego ojciec pracował w dokach w Marsylii. We Francji jest znany ze swojego zaangażowania politycznego. W 2008 roku wstąpił do Partii Lewicy. Jest reżyserem dwudziestu filmów. Akcja wielu z nich rozgrywa się w Marsylii i okolicach.

data: 10 lutego 2019, godz. 19:00

miejsce: TR Warszawa/Marszałkowska 8, Warszawa
cena biletu: 20 PLN
FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA

Drugi sezon cyklu filmowego współorganizowanego przez Against Gravity i TR Warszawa, w ramach którego co miesiąc w TR Warszawa wyświetlane są specjalne pokazy przedpremierowe przygotowane przez Against Gravity, dystrybutora filmów i organizatora największego w Polsce festiwalu kina dokumentalnego, Millennium Docs Against Gravity. Szczegółowe informacje o festiwalu dostępne są na stronie: http://docsag.pl