Dzień Teatru Publicznego w TR Warszawa

 

TR Warszawa wraz z ponad 100 teatrami włącza się w obchody Dnia Teatru Publicznego! W dniach 16–23 maja zapraszamy na wydarzenia teatralne online, między innymi na:


> 16.05, godz. 20:00 – #AGON_NA_OLIMPIE, czyli finał projektu “R.I.P. KORE” w reż. Katarzyny Minkowskiej na Facebooku Live TR Warszawa (>link<)
> 16.05, godz. 21:30 – spotkanie z twórcami i twórczyniami projektu “R.I.P. KORE” na Facebooku Live TR Warszawa (>link<)
> 23.05, godz. 20:00–23:59 – premiera rejestracji spektaklu Puppenhaus. Kuracja” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego na Facebooku i Vimeo TR Warszawa (>link<)
> 23.05, godz. 22:00 – spotkanie z twórcami i twórczyniami Puppenhaus. Kuracja na Facebooku Live TR Warszawa (>link<)

Organizowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Radziszewskiego akcja w tym roku przeniesiona jest w całości do internetu. Nie będzie "groszowych spektakli" na żywo, ale będą inne symboliczne gesty, przypominające o tym święcie. Choć nie zostanie zagrany żaden spektakl na żywo, Instytut Teatralny wspiera teatry publiczne, przeznaczając budżet tegorocznej akcji na doraźne i interwencyjne wsparcie tych instytucji.
Jak pisze Instytut, “w tym święcie zawsze chodziło o relacje, o solidarność i współodpowiedzialność. Wcześniej kierowaliśmy te słowa przede wszystkim do widzów; zachęcaliśmy do tego, by przypominali sobie drogę do teatru, często dosłownie. Dziś jednak szczególnego wsparcia wymagają same teatry, a obowiązkiem Instytutu Teatralnego jest zrobić wszystko, aby widzowie mieli do kogo i do czego wrócić, gdy sytuacja na to pozwoli.”

Więcej o akcji na stronie organizatora (>link<).

 

__________

Wydarzenie realizowane w ramach Dnia Teatru Publicznego 2020, którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.