High Life

26 lutego 2019, 19:00

HIGH LIFE

reż. Claire Denis

Gdzieś w odległej galaktyce, poza naszym układem słonecznym. Monte (Robert Pattinson) wychowuje swoją córeczkę Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Stał się ojcem wbrew własnej woli – pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse (Mia Goth, znana m.in. z drugiej części „Nimfomanki” Larsa Von Triera). Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka. HIGH LIFE to pierwszy anglojęzyczny film francuskiej reżyserki Claire Denis.

„High Life” jest porównywany do największych dzieł Kubricka i Tarkowskiego i ma szansę na tytuł największego filmowego odkrycia 2019 r. W pierwszym anglojęzycznym dramacie Claire Denis wystąpiła plejada gwiazd: Robert Pattinson, Mia Goth (znana z drugiej części „Nimfomanki” Larsa Von Triera), Juliette Binoche, André Benjamin (czyli André 3000 z duetu muzycznego Outkast) i nasza rodaczka Agata Buzek. Filmem zachwycili się amerykańscy krytycy, a „Guardian” okrzyknął go „orgazmicznym cudem z Robertem Pattinsonem”. Dodajmy, że największych uniesień dostarcza fakt, że aktor w filmie… śpiewa, a akompaniuje mu grupa muzyczna Tindersticks.

BIOGRAM REŻYSERKI

Claire Denis jest francuską reżyserką i scenarzystką, znaną z takich filmów jak „Czekolada”, „Piękna praca”, „Piękna praca”, „Isabelle i mężczyźni”, „Biała Afryka”.  Urodziła się w 1948 r. Paryżu, ale dzieciństwo spędziła w krajach afrykańskich. Studiowała we francuskim IDEHEC (Institut des Hautes Etudes Cinématographiques), gdzie poznała autorkę zdjęć Agnès Godard, z którą później pracowała nad większością swoich filmów. Asystowała takim twórcom jak Wim Wenders, Costa Gavras i Jacques Rivette. Była nominowana do Złotej Palmy za „Czekoladę” w 1988 r. W 1996 r. została uhonorowana Złotym Lampartem za „Nénette et Boni”.

data: 26 lutego 2019, godz. 19:00
miejsce: TR Warszawa/Marszałkowska 8, Warszawa
cena biletu: 20 PLN
FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA

Drugi sezon cyklu filmowego współorganizowanego przez Against Gravity i TR Warszawa, w ramach którego co miesiąc w TR Warszawa wyświetlane są specjalne pokazy przedpremierowe przygotowane przez Against Gravity, dystrybutora filmów i organizatora największego w Polsce festiwalu kina dokumentalnego, Millennium Docs Against Gravity. Szczegółowe informacje o festiwalu dostępne są na stronie: http://docsag.pl