Inni ludzie

23 maja 2018, godz. 19:00

INNI LUDZIE

Majowe spotkanie autorskie i czytanie sceniczne „Innych ludzi” to początek pracy nad teatralną adaptacją powieści Doroty Masłowskiej, którą w TR Warszawa wyreżyseruje Grzegorz Jarzyna. Nad realizacją spektaklu pracować będzie kolektyw, w skład którego wejdą aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, twórcy wideo i projektanci kostiumów. Kolejnym etapem pracy będą pokazy "work in progress" w październiku 2018 roku. Premiera spektaklu planowana jest w sezonie 2018/2019.

Spektakl TR Warszawa „Inni ludzie” będzie pierwszym w karierze artystycznej Grzegorza Jarzyny musicalem. Scenariusz oparty jest na błyskotliwym, hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” i „Paw królowej” oraz głośnego dramatu „Między nami dobrze jest” (koprodukcja TR Warszawa i Schaubühne Berlin).

Miejscem akcji a zarazem bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa, pogrążona w smogu metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i dealerów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces.

„Inni ludzie” to próba portretu późnego kapitalizmu i problemów przez niego wywołanych: nierówności ekonomicznych i społecznych, frustracji młodego pokolenia, rosnącego nacjonalizmu. To opowieść o dysfunkcjonalnej, podzielonej wspólnocie, którą rozsadzają od środka uprzedzenia i nienawiść. Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery? Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych  – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust? Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Program:


19:00-20:10
spotkanie z Dorotą Masłowską (prowadzenie: Michał Nogaś)


20:30
czytanie sceniczne z udziałem m.in. Marcina Czarnika, Rafała Maćkowiaka, Agnieszki Podsiadlik, Tomasza Tyndyka, Justyny Wasilewskiej, Yacine'a Zmita (reżyseria: Grzegorz Jarzyna)
 

miejsce:

TR Warszawa / Marszałkowska 8

wstęp wolny

bezpłatne wejściówki dostępne na bilety.trwarszawa.pl