Monika Frajczyk i Lech Łotocki wyróżnieni w rankingach polskich aktorówAktorzy TR Warszawa, Monika Frajczyk i Lech Łotocki zostali wyróżnieni w dwóch rankingach aktorskich: „Pięcioro młodych polskich aktorów, na których warto zwrócić uwagę” autorstwa Izabeli Szymańskiej, opublikowanym w najnowszym numerze „Gazety Wyborczej – Co Jest Grane” i „26. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych” autorstwa Jacka Sieradzkiego w kategorii "mistrzostwo", opublikowanym na łamach portalu e-teatr.pl.

Monika Frajczyk została wskazana jako jedna z pięciorga młodych polskich aktorów godnych uwagi. W swoim przeglądzie Izabela Szymańska wskazuje na ogromne szczęście Moniki Frajczyk do propozycji i efektywnego ich wykorzystywania. Młoda aktorka wykreowała już szeroko nagradzane role w spektaklach Jana Klaty, czy Moniki Strzępki. Jak wskazuje autorka zestawienia, Frajczyk brawurowo wciela się w postaci i pokazuje „niesamowite możliwości swojego elastycznego ciała”. W TR Warszawa wystąpiła już w „Strachu” w reż. Małgorzaty Wdowik oraz „Chince” Klaudii Hartung-Wójciak. W najbliższym sezonie Monika Frajczyk zobaczyć będzie można m.in. w „Innych ludziach” w reż. Grzegorza Jarzyny na podstawie książki Doroty Masłowskiej, a także „Cząstkach kobiety” w reż. Kornéla Mundruczó. W opublikowanym w „Co Jest Grane” zestawieniu, obok Moniki Frajczyk, znaleźli się także: Maria Dębska, Anna Paruszyńska, Jasmina Polak oraz Jan Sobolewski.

W tegorocznym 26. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych Jacek Sieradzki wskazał Lecha Łotockiego, aktora TR Warszawa w kategorii „mistrzostwo”. Wyróżnienie to przypadło Lechowi Łotockiemu za kreację Małego Powstańca w spektaklu „Puppenhaus. Kuracja” Magdy Fertacz w reż. Jędrzeja Piaskowskiego. Jak wskazuje autor przeglądu, „była tkliwość w samej opowieści, psychiczna potrzeba uczucia niekoniecznie kontrolowana przez rozum, było pragnienie, niesłuszne i niepowstrzymane, negujące nieludzki czas aktem imaginacji podszytej rozpaczą. Nie sądzę, by mogła kogoś z niezatrzaśniętą głową obrazić ta scena, zawierająca owszem w sobie, obiektywnie patrząc, ogromny potencjał obrażania. Wielka jego zasługa w rozbrojeniu bomby.” To nie pierwszy raz, kiedy Lech Łotocki wymieniany jest w tym zestawieniu. W 2016 roku, w 24. edycji spisu, aktor TR Warszawa został doceniony za rolę w spektaklu „Wyznawca” w reż. Natalii Korczakowskiej, która opisana została jako „mistrz epizodu” i zakwalifikowana w kategorii „zwycięstwo”. W najnowszym sezonie Lecha Łotockiego na deskach TR Warszawa premierowo będzie można zobaczyć m. in. w performatywnej wersji opery Wojtka Blecharza na podstawie tekstu Elfriede Jelinek „Rechnitz. Opera – Anioł Zagłady” w reżyserii Katarzyny Kalwat.

Subiektywny Spis Aktorów Teatralnych autorstwa Jacka Sieradzkiego to jedna z tych pozycji, na które czekają miłośnicy teatru i twórcy w całym kraju. Rokrocznie na początku września, Jacek Sieradzki, redaktor naczelny magazynu „Dialog” publikuje swój autorski przegląd; od sezonu 2008/2009 na łamach wortalu e-teatr.pl, wcześniej - na łamach tygodnika „Polityka”.