Nagroda specjalna dla Grzegorza Jarzyny za całokształt dorobku artystycznego

Nagroda specjalna za całokształt dorobku artystycznego dla Grzegorza Jarzyny i pokaz „Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyny na zamknięcie 15. Festiwalu Komedii – festCO.

W niedzielę, 27 maja 2018 roku na zakończenie Festiwalu Komedii - festCO pokazany został spektakl TR Warszawa "Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Tego samego wieczoru na uroczystej gali wręczenia nagród, Grzegorz Jarzyna otrzymał nagrodę specjalną za całokształt dorobku artystycznego.

Rumuński Festiwal Komedii – festCO został założony w 2003 roku przez aktora George'a Mihăiţă, dyrektora Teatr Komedia w Bukareszcie w celu promowania rumuńskiego teatru. W 2017 roku FestCO w programie znalazły się spektakle z Chin i Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu zyskał status międzynarodowego festiwalu teatralnego.

Tegoroczny program festiwalu składał się z dziesięciu najlepszych rumuńskich przedstawień teatralnych. Wśród wydarzeń towarzyszących i obecności TR Warszawa na festiwalu znalazły się m.in. czytanie performatywne sztuki Doroty Masłowskiej ("Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku"), warsztaty aktorskie prowadzone przez Grzegorza Jarzynę oraz spotkanie reżysera z publicznością. 

Partnerem produkcyjnym polskiego programu na festiwalu FestCO jest Instytut Adama Mickiewicza (w ramach międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021. Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021).