Nagrody 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Agnieszka Żulewska, Justyna Wasilewska i Magda Fertacz laureatkami 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.W dniu dzisiejszym podczas uroczystej gali 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego wręczone zostały zostały wyróżnienia i nagrody.

Indywidualne nagrody aktorskie za role w spektaklu "Puppenhaus. Kuracja" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego realizowanego w ramach programu Debiut TR, otrzymały aktorki TR Warszawa - Agnieszka Żulewska i Justyna Wasilewska.

Nagrodę za najlepszy tekst dramatopisarski konkursu otrzymała Magda Fertacz za "Puppenhaus. Kuracja".

Gratulujemy Justynie Wasilewskiej, Agnieszce Żulewskiej i Magdzie Fertacz oraz wszystkim twórcom i realizatorom spektaklu „Puppenhaus. Kuracja”, a także pozostałym nagrodzonym i wyróżnionym w tegorocznym konkursie.

Szczegółowe informacje o werdykcie jury i konkursie znajdują się na stronie http://sztukawspolczesna.org.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.