Nic nie ginie

 

8 czerwca 2019, 19:00

NIC NIE GINIE

reż. Kalina Alabrudzińska

"Nic nie ginie", komediodramat. Bohaterowie filmu są częścią silnej i ważnej społeczności – społeczności samotnych ludzi. Życie wymaga od nich zmian, którym nie potrafią sprostać. Dopiero gdy zdają sobie sprawę z siły przyrody - siła zaczyna rosnąć w nich. Gdy pozwalają naturze działać, ich natura zaczyna się zmieniać.

OD REŻYSERKI


Bohaterowie filmu chorują na moją ulubioną chorobę - smutek. Życie wymaga od nich zmian, którym wcale nie chcą się poddać. Wolą chować się w gąszczu liści i codzienności. A świat dookoła piękny, pogoda słoneczna, więc czemu nie mieliby się odrodzić jako lepszy i weselszy gatunek? Mam nadzieję, że mój smutny film was rozśmieszy i podobnie, jak moi bohaterowie poczujecie się częścią silnej 
i ważnej społeczności - społeczności samotnych ludzi. (Kalina Alabrudzińska, reżyserka filmu)
TWÓRCYscenariusz i reżyseria: Kalina Alabrudzińska

zdjęcia: Nils Croné
montaż: Piasek&Wójcik

udźwiękowienie: Robert Sędzicki, Rafał Nowak

scenografia i kostiumy: Maja Pawlikowska

charakteryzacja: Joanna Siwy

kierownictwo produkcji: Aleksandra Makos

koordynacja produkcji: Natalia Truszkowska

producentka: Agata Golańska

opieka artystyczna: Mariusz Grzegorzek


obsada: Michał Surosz, Zuzanna Puławska, Piotr Pacek, Jan Hrynkiewicz, Wiktoria Filus, Karol Nowiński, Paweł Głowaty, Filip Warot, Robert Ratuszny, Katarzyna Majda, Izabela Gąska, Karol Kunysz, Ksenia Tchórzko, Faustyna Kazimierska, Mateusz Grodecki, Elżbieta Zajko, Maria Kowalska, Kamil Rodek, Sebastian Śmigielski oraz: Dobromir Dymecki, Joanna Myszewska, Jerzy Wojtkowski, Agnieszka JelonekBIOGRAM REŻYSERKI


Kalina Alabrudzińska – ur. 24.04.1983. Scenarzystka i reżyserka filmowa. Absolwentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi (PWSFTviT) oraz Kursu Reżyserii Dokumentalnej Wajda School &Studio. „Nic nie ginie“ to jej pełnometrażowy debiut fabularny.

data: 8 czerwca 2019, godz. 19:00
miejsce: TR Warszawa/Marszałkowska 8, Warszawa
cena biletu: 15 PLN--------------

Film „Nic nie ginie” to kolejna produkcja Szkoły Filmowej w Łodzi, prezentowana w TR Warszawa w ramach programu wspierania nowych talentów. W 2016 roku pokazaliśmy film „Śpiewający obrusik” w reż. Mariusza Grzegorzka, pierwszy w historii szkolnictwa artystycznego pełnometrażowy film fabularny, będący dyplomem studentów czwartego roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, TV i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Pokaz filmu jest współorganizowany przez TR Warszawa i Szkołę Filmową w Łodzi.