Otwarcie The Cool Cat TR

19 maja 2018 zapraszamy na otwarcie nowej restauracji w TR Warszawa - The Cool Cat TR. Od samego rana goście będą mogli wypróbować nowe menu, przygotowane przez twórców znanego już w Warszawie powiślańskiego lokalu - The Cool Cat na ul. Solec 38.

O 21:00 z okazji otwarcia odbędzie się koncert polskiego rapera Kamila Pivota.

Mimo, że Kamil Pivot na polskiej scenie hip-hopowej pojawił się 9 lat temu ("Yyy, Eee" na "Materiale Producenckim" Quiza), to debiutancki album wydał dopiero pod koniec 2017 roku. Jego "Tato Hemingway" to kilka historii opisujących realia życia codziennego rodziny wielodzietnej opowiedzianych na klasycznych bitach Urba z legendarnego Dinal Team. Leniwe flow, błyskotliwe teksty i nietypowa tematyka utworów złożyły się na jeden z ciekawszych hip-hopowych debiutów ostatnich miesięcy. "Tato Hemingway" spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony dziennikarzy (Jacek Świąder z Gazety Wyborczej nazwał nawet Kamila objawieniem polskiego hip-hopu) jak i słuchaczy. Koncert w The Cool Cat TR będzie pierwszą okazją, aby usłyszeć ten materiał na żywo w Warszawie. Zapraszamy!

*

The Cool Cat na Powiślu powstał w październiku 2015 roku. Założyli go Zofia Pazik i Jakub Kaftański (szef kuchni, m.in. uczestnik programu Top Chef). Goście pokochali ich za swobodny styl i podejście do jedzenia. W The Cool Cat serwowane jest street food w świeżym, lekkim i nowatorskim wydaniu. Słynne w Warszawie są ich Weekendowe Zestawy Śniadaniowe, po które w weekend ustawiają się kolejki. W gotowaniu sięgają po produkty z całego świata, głównie azjatyckie. Lokal serwuje koreańskie kluski ryżowe tteokbokki przygotowane po włosku ale też ramen, banh mi i bao, z których zasłynęli na Nocnym Markecie. Właściciele mają bzika na punkcie kawy – oprócz latte z perfekcyjnie spienionym mlekiem, serwują kawy przelewowe z wyselekcjonowanych ziaren wypalanych w małych palarniach. Karta koktajli alkoholowych zmienia się sezonowo i jest odzwierciedleniem szalonych smaków z talerzy – dba o nią utalentowana Natalia Samotes. 

*

W nowej lokalizacji na Marszałkowskiej 8 drugim szefem kuchni zostanie Monika Dąbrowska (zwyciężczyni Hell's Kitchen), z którą będą kontynuować zabawę smakami i formą.