Strach na Boskiej Komedii

 

14 grudnia 2018 roku w ramach 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu BOSKA KOMEDIA w Krakowie pokazany zostanie „Strach” w reżyserii Małgorzaty Wdowik. Spektakl rozpocznie się o godz. 21:00 na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Spektakl Małgorzaty Wdowik i zespołu czerpie inspiracje z klasycznego kina grozy, jednocześnie kreując własny, niepowtarzalny świat, w którym pierwotne lęki spotykają się z najnowszymi technologiami. Dzięki nowatorskiemu użyciu dźwięku widz może zanurzyć się w świecie sennego koszmaru wykreowanego na scenie.

„Strach” to próba dotarcia do źródeł naszych własnych lęków. Twórcy szukają ich w opowieściach ludowych i popkulturowych, we wspomnieniach rodzinnych i doświadczeniach politycznych. Budują z nich rzeczywistość między fantazją a snem, w której najważniejsza staje się walka o swój strach. Jeśli wiesz, że gdzieś tam mieszka przerażające COŚ, to nie dajesz się oszukiwać. Kontrolujesz zamiast być kontrolowanym. Sam decydujesz, kto rządzi strachem. Nie bój się bać!

Festiwal Boska Komedia odbywa się w Krakowie po raz jedenasty. W tegorocznym programie realizowanym pod hasłem "Dziwny jest ten świat" znalazły się spektakle takie jak m.in. "Żaby" w reż. Michała Borczucha, "Trzy siostry" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego, "Metafizyka dwugłowego cielęcia" w reż. Natalii Korczakowskiej i wiele innych. Festiwal trwa od 9 do 16 grudnia. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej Festiwalu.

W reżyserowanym przez Małgorzatę Wdowik spektaklu na podstawie tekstu Roberta Bolesto w dramaturgii Joanny Ostrowskiej występują: Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Cezary Kosiński, Piotr Trojan oraz Agnieszka Żulewska.

Scenografię stworzył Tomasz Mróz, kostiumy oraz wideo stworzyła Dominika Olszowy. Reżyserką dźwięku jest Katarzyna Szczerba, reżyserem świateł Aleksandr Prowaliński. Konsultacji choreograficznych udzieliła Ramona Nagabczyńska.