Sukces TR Warszawa na TPAM2018 w Japonii

Z radością informujemy, że w dniach 14 i 15.02.2018 roku  w Yokochamie na Międzynarodowych Spotkaniach Sztuk Performatywnych TPAM 2018 odbyła się międzynarodowa premiera „G.E.N VR”, czyli rejestracji 360 najnowszej polskiej premiery Grzegorza Jarzyny (prem. luty 2017, TR Warszawa).  „G.E.N VR” jest pierwszą rejestracją spektaklu 360 w Polsce. "G.E.N VR" został wyprodukowany przez TR Warszawa i Instytut Adama Mickiewicza. Producentem wykonawczym projektu jest Mimo.ooo VR. Ta unikatowa na skalę światową innowacyjna produkcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem międzynarodowego grona specjalistów i twórców uczestniczących w Międzynarodowych Spotkaniach Sztuk Performatywnych TPAM2018 w Japonii. Kolejny pokaz „G.E.N VR” w Japonii odbędzie się 17.02.2018 roku w Kyoto. Zaraz po premierze „G.E.N VR” otrzymał zaproszenie na pokazy realizacji w Nowym Yorku na 2018 Segal Center Film Festival on Theatre and Performance jeszcze w marcu tego roku. 

TR Warszawa na TPAM2018

W dniach 10-18.02.2018 roku w Yokohamie (Japonia) odbyły się Międzynarodowe Spotkania Sztuk Performatywnych TPAM2018. Jednym z elementów międzynarodowego programu była prezentacja TR Warszawa, która jest związana z przygotowaniami do promocji polskiego teatru w ramach obchodów 100-lecia polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych przypadających na  2019 rok. Współorganizatorem prezentacji TR Warszawa na TPAM 2018 był Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Cultre.pl.

 W ramach prezentacji TR Warszawa na TPAM 2018 odbył się pokaz rejestracji telewizyjnej spektaklu „Bzik tropikalny” w reż. Grzegorza Jarzyny, pokaz filmu Grzegorza Jarzyny „Między nami dobrze jest” (prem. 2015, prod. TR Warszawa i Narodowy Instytut Audiowizualny) oraz „G.E.N VR”, czyli rejestracji 360 najnowszej polskiej premiery Grzegorza Jarzyny (prem. luty 2017, TR Warszawa).

TPAM – Tokio Performing Arts Meeting to najbardziej wpływowe spotkanie branży sztuk performatywnych z Azji i Europy. Wydarzenie odbywające się od 2010 roku w Yokohamie łączy formaty festiwalu, prezentacji, wymiany wiedzy i platformy networkingowej. TPAM składa się z dwóch programów: TPAM Exchange i TPAM Fringe, dedykowanego profesjonalistom z branży. W spotkaniu bierze udział około 700 profesjonalistów z branży sztuk performatywnych z ponad 40 krajów oraz japońska publiczność zainteresowana częścią festiwalową. TPAM 2018 programowane jest przez radę złożoną z przedstawicieli: The Japan Foundation Asia Center, Kanagawa Arts Foundation, Yokohama Arts Foundation I PARC – Japan Center, Pacific Basin Arts Communication.