TEREN EDU 5

JESTEŚ STUDENTEM? 
WEŹ UDZIAŁ W PIĄTEJ EDYCJI PROJEKTU TEREN EDU! 

TEREN EDU nawiązuje do tradycji projektów TEREN WARSZAWA i TEREN TR skierowanych do młodych osób, które chciałyby sprawdzić się w działaniu w teatrze.

Od marca do czerwca 2019 roku odbędzie się cykl sześciu warsztatów opartych na metodach pedagogiczno-teatralnych, które będą odnosić się do spektakli z repertuaru TR Warszawa. 

Na program zajęć składa się prezentacja różnorodnych technik wypracowanych przez 12 lat prowadzenia działań edukacyjnych w teatrze, która będzie praktycznym wprowadzeniem w działania z obszaru pedagogiki teatru i rozwoju publiczności.

Proponowane działania performatywne będą obejmować pracę z ciałem, tekstem oraz improwizacje. Ćwiczenia będą odnosić się do różnych dziedzin sztuki współczesnej. Poznasz, na czym polega proces powstawania warsztatów teatralnych, skąd czerpane są pomysły na najciekawsze zadania performatywne. Dowiesz się, jak zaprojektować działania teatralne prowadzone z widzami oraz jak odnieść się w nich do trudnych tematów podejmowanych w spektaklach.

Zapraszamy Cię do wspólnej, twórczej i aktywnej dyskusji na tematy podejmowane w spektaklach TR Warszawa. Poruszane będą takie problemy jak: więzi rodziny w kryzysie ("Cząstki kobiety" w reż. Kornéla Mundruczó), współczesna wspólnota („G.E.N” w reż. Grzegorza Jarzyny), działania na styku teatru i współczesnej literatury („Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny) i wiele innych. Znajomość spektakli, do których prowadzone będą zajęcia nie jest obligatoryjna, po zajęciach będzie możliwość obejrzenia spektaklu. Uczestnicy warsztatów mogą zakupić bilety na spektakle w niższej cenie.

Zajęcia odbywać się będą przynajmniej raz w miesiącu w godzinach popołudniowych (między 16:30 a 19:00). Prowadzone będą przez pedagogów i artystów związanych z TR Warszawa. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DO KOŃCA 2019 ROKU:

13 marca 2019
TR Warszawa/ ATM Studio

10 kwietnia 2019
TR Warszawa / ATM Studio

26 kwietnia 2019
TR Warszawa / ATM Studio

15 maja 2019
TR Warszawa / Marszałkowska 8

28 maja 2019
TR Warszawa / Marszałkowska 8

10 czerwca 2019
TR Warszawa/ Marszałkowska 8 

Terminy dopasowywane są do repertuaru TR Warszawa. 

----------------

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?

- pobierz formularz zgłoszeniowy >> TUTAJ << (DOCX, 122 KB)
- wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij na adres: edukacja@trwarszawa.pl 
- na formularze czekamy do 4 marca 2019 roku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.
Informację o zakwalifikowaniu do udziału w warsztatach otrzymasz do 8 marca 2019 roku.