Warsztaty, spotkania, edukacja w TR Warszawa

TR Warszawa zaprasza na wydarzenia edukacyjne – online i offline! Warsztaty i spotkania dają możliwość głębszego, bardziej aktywnego kontaktu z teatrem. Są bodźcem do dalszych poszukiwań i pobudzają twórczą kreatywność. Realizowane są w duchu metody pedagogiki teatru. W ramach programu online przygotowaliśmy działania dla różnych grup wiekowych. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą od teatru czegoś więcej, niż tylko oglądania spektakli – dlatego motto naszego programu to “WIĘCEJ NIŻ WIDZ!”.  

> Dla dzieci realizujemy projekt MAŁY TR 2020, którego celem jest stworzenie gry wraz z grupą pedagogów i pedagożek. Czytaj więcej o naborze pedagogów i pedagożek (>link<)

> Dla młodzieży proponujemy warsztaty teatralne online realizowane w oparciu o kultowe spektakle TR Warszawa stale udostępnione na portalu ninateka.pl. Czytaj więcej o warsztatach TROCHĘ KULTURY! w TR Warszawa (>link<)

> Dorosłych widzów i widzki zapraszamy na WARSZTATY OTWARTE ONLINE prowadzone po spektaklach streamingowanych w weekendy. Czytaj więcej o programie warsztatów online (>link<)

> W ramach wieloletniego programu TR BEZ BARIER (>link<) dostosowujemy udostępniane online spektakle dla osób z niepełnosprawnościami słuchu. Nasze sobotnie spektakle udostępniamy na Vimeo (>link<), gdzie można je oglądać z polskimi napisami.

> Dodatkowo realizujemy wieloletnie projekty z partnerskimi placówkami oświatowymi (TISZ TR z LO im. L. Lisa-Kuli w Warszawie) i partnerskimi instytucjami w obszarze edukacji (KULTOUR z Muzem Sztuki Nowoczesnej, Teatrem Powszechnym oraz Zachętą – Narodową Galerią Sztuki).
Czytaj więcej o programie KULTOUR (>link<), śledź nas też na Instagramie @kultour.sztukawspolczesna (>link<).

Zajęcia są przystosowanymi do wirtualnej formy odpowiednikami programu realizowanego na scenach TR Warszawa. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam rozwijać działania w zakresie  twórczego rozwoju uczestników i uczestniczek, przy jednoczesnym podnoszeniu kompetencji kulturowych w odbiorze sztuki.
Wierzymy, że dzięki przeniesieniu działań do obszaru online ułatwiamy dostęp do odbioru sztuki. Zapraszamy!