Wieża. Jasny dzień

FILM W TR.
AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA

Cykl comiesięcznych specjalnych projekcji filmowych, przygotowany przez Against Gravity – dystrybutora filmów i organizatora Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity i TR Warszawa. W programie m.in. przedpremierowe pokazy filmów Jagody Szelc i Ai Wei Weia – do obejrzenia w TR Warszawa przed ich oficjalną premierą w kinach.Współpraca TR Warszawa i Against Gravity to część długofalowego programu partnerstw najważniejszych instytucji i organizacji, działających w obszarze kultury w Warszawie. Wspólnie przygotowujemy program zarówno dla widzów wiernych od lat, jak i tych, którzy nas jeszcze nie znają. Działamy na rzecz rozwoju publiczności w Warszawie i razem tworzymy kulturalną stolicę!

10 lutego 2018, godz. 20:00

WIEŻA. JASNY DZIEŃ

reż. Jagoda Szelc

Polska / 2017 / 106 min

W ramach cyklu „Film w TR. Against Gravity przedstawia” TR Warszawa i Against Gravity zapraszają na specjalny przedpremierowy pokaz debiutanckiego filmu Jagody Szelc „Wieża. Jasny dzień.” Nawiązujący do konwencji horroru debiut reżyserski Szelc jest objawieniem tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Premiera filmu odbędzie się 23 marca 2018 roku, jego dystrybutorem jest Against Gravity.


Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej – Mulę (Anna Krotoska) i jej męża Michała (Rafał Cieluch) oraz ich kilkuletnią córeczkę Ninę odwiedza niecodzienny gość. Jest nim niewidziana od wielu lat młodsza siostra Muli: Kaja (Małgorzata Szczerbowska). To ona jest biologiczną matką dziewczynki. Czy będzie się starała odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się coraz bardziej dziwne. Wokół dochodzi także do wydarzeń, które trudno wyjaśnić.  Uroczystość kościelna się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.

„Wieża. Jasny dzień” została nagrodzona podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni Nagrodą za Debiut Reżyserski i Nagrodą za Najlepszy Scenariusz dla Jagody Szelc. 

Pokaz przedpremierowy filmu odbywa się w ramach cyklu FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA. Film wchodzi do polskich kin 23 marca 2018 roku.

data: 10 lutego 2017, godz. 20:00

miejsce: TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8, Warszawa)
cena biletu: 20 PLN