Wracać wciąż do domu - premiera na Festival/Tokyo

8 listopada 2019 roku w ramach Festival/Tokyo w Tokio Metropolitan Theatre odbędzie się światowa premiera najnowszego spektaklu TR Warszawa pt. WRACAĆ WCIĄŻ DO DOMU w reżyserii Magdy Szpecht. Przedstawienie powstało na podstawie powieści Ursuli K. Le Guin o tym samym tytule.
 
Przedstawienie WRACAĆ WCIĄŻ DO DOMU powstaje w koprodukcji Festival/Tokyo, Instytutu Adama Mickiewicza oraz TR Warszawa, we współpracy z Instytutem Polskim w Tokio oraz pod patronatem Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio. Premiera towarzyszy obchodom 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią a Polską (1919-2019).


Autorem tekstu na podstawie powieści Ursuli K. Le Guin jest Łukasz Wojtysko, który wraz z Kenem Takeguchim, we współpracy z Chisato Sone i Kenyu Paku, odpowiada również za dramaturgię. Autorem scenografii, kostiumów oraz reżyserem światła jest Michał Korchowiec, muzykę skomponował Krzysztof Kaliski, autorem choreografii jest Paweł Sakowicz, zaś wideo Ryohei Tomita. W przedstawieniu wystąpią trzy japońskie aktorki i performerki: Ayako Araki, Miho Inatsugu, Nana Suzuki a także aktorka i aktorzy TR Warszawa: Monika Frajczyk, Mateusz Górski i Paweł Smagała.

W marcu 2020 roku na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się premiera polskiej wersji przedstawienia z udziałem aktorek i aktorów TR Warszawa.


Więcej informacji na temat spektaklu znajduje się tutaj.

koprodukcja: Festival/Tokyo, Instytut Adama Mickiewicza, TR Warszawa


współpraca: Instytut Polski w Tokio

patronat: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio

 


Wydarzenie towarzyszące obchodom 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią a Polską (1919-2019)