Zostań w domu, nie wychodź z teatru / "Robert Robur"

Zobacz spektakl “Robert Robur” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego – po raz pierwszy online! Zapraszamy na kolejny pokaz sceny online TR Warszawa – premiery rejestracji spektakli TR Warszawa w ramach akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru!”.

Pokaz odbędzie się na Facebook Live TR Warszawa oraz na Vimeo 2 maja o godzinie 19.00. Dystopijny “Robert Robur” powstał na podstawie ostatniej, niedokończonej powieści Mirosława Nahacza.

-----------------

JAK OGLĄDAĆ?

▶ Facebook Live (wersja bez napisów): https://bit.ly/RobertRobur-FB-Live
▶ Vimeo (wersja z napisami PL i ENG): https://bit.ly/RobertRobur-Vimeo

Linki będą aktywne od 2 maja 2020 od godz. 19:00 do 3 maja 2020 do godz. 7:00.

-----------------

Nagranie będzie uzupełnione o napisy w języku polskim (realizacja w ramach projektu TR Bez Barier 2020) i angielskim (napisy tylko na Vimeo).

Czas trwania: ok. 3 godz., planujemy dwie pięciominutowe przerwy w trakcie rejestracji.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku TUTAJ!

-----------------

Spotkanie z aktorami i twórcami

O godz. 22:30 porozmawiamy z twórczyniami i twórcami spektaklu na żywo. Zapraszamy do zadawania pytań i dzielenia się swoimi wrażeniami! Spotkanie odbędzie się na Facebook Live TR Warszawa, link dostępny będzie na stronie wydarzenia przed rozpoczęciem.

-----------------

Warsztaty otwarte online

W poniedziałek, 2 maja o godz. 17:00 zapraszamy na bezpłatne "Warsztaty otwarte online" prowadzone przez zespół edukacji TR Warszawa. Więcej informacji TUTAJ.

-----------------

O SPEKTAKLU “ROBERT ROBUR"

Seria tajemniczych zgonów wstrząsa światem nowych mediów. Zagadkę próbuje rozwikłać inspektor Mirosław Kryzys ze Świetlnej Policji. Tropy prowadzą do Roberta Robura, młodego scenarzysty. Tymczasem w Mieście Światła narasta rebelia. Członkowie sekty tajemniczego Mistrza chcą obalić dyktaturę Urzędu Energii. Kto stoi za tajemniczymi zbrodniami? Czy ciemność wygra ze światłem? Kto pisze serial „Wściekłość i wrzask”?

Ostatnia, niedokończona powieść Mirosława Nahacza (1984-2007) rozgrywa się w przyszłości, w której fikcja kreowana przez media wyparła całkowicie rzeczywistość. Sensacyjna akcja łączy się z wizją społeczeństwa, które odurzone medialnymi przekazami, staje się bezwolne i podatne na manipulacje władzy. Spektakl Krzysztofa Garbaczewskiego przenosi dystopijną powieść Nahacza do współczesnego świata cyfrowych mediów i wirtualnej rzeczywistości. To, co dekadę temu wydawało się czystą fantazją, dziś staje się realnością. Wszechobecna inwigilacja i kontrola w sieci, internetowe gwiazdy, które zapalają się równie szybko, jak gasną, koncerny manipulujące informacjami i hakerzy, którzy wykradają im dane – żyjemy w przyszłości, którą wymyślili pisarze. Dzięki technologii virtual reality powstają cyfrowe światy tak realne, że można je pomylić z rzeczywistością. W jaki sposób ten nowy, wspaniały świat wpływa na człowieka i jego relacje z innymi? Jak połączyć dwie strony pękniętej rzeczywistości?

“Dystopijna opowieść o scenarzyście, który w rodzinnych stronach szuka ucieczki przed dyktaturą uzależniającego serialu, jest chyba najlepszym spektaklem w karierze Garbaczewskiego”

(Krzysztof Juruś, Dziennik Opinii – Krytyka Polityczna)

“Robert Robur [...] ma szansę stać się spektaklem kultowym. Wszystko dzięki totalnej wolności teatralnego gestu, poczucia humoru, dużej dawce kampowej przyjemności zabawy z popkulturą”

(Witold Mrozek, Gazeta Wyborcza)

BUDUJ Z NAMI SCENĘ ONLINE TR WARSZAWA

#ZostańWDomu, nie wychodź z teatru!  to akcja zainicjowana przez zespół TR Warszawa. Jej celem jest reakcja na obecną sytuację epidemiologiczną. Liczba osób zainteresowanych kolejnymi pokazami online utwierdza nas w przekonaniu, że takie działania są bardzo potrzebne! Dzięki pokazom on-line naszych spektakli z napisami w języku polskim i angielskim, widzki i widzowie z Polski i zagranicy będą mogli zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa. Co tydzień będziemy prezentować kolejne spektakle z naszego repertuaru. Dowiedz się, jak możesz dołączyć do budowania sceny online TR Warszawa.

Więcej informacji na stronie:
https://wsparcie.trwarszawa.pl


Pozdrawiamy i do zobaczenia na spektaklach TR Warszawa!
#zostanwdomu