Radio Azja: Baliphonics / Kink Gong

 • koncert: 9 grudnia 2018 / godz. 19:00

  Baliphonics (Sri Lanka)

  Zespół zrodził się z fascynacji muzyką towarzyszącą balijskim i lankijskim rytuałom, pogłębionej badaniami etnomuzykologicznymi. Skład grupy jest bardzo nieoczywisty: współczesnemu, awangardowemu wręcz duetowi klarnetowo-perkusyjnemu towarzyszy dwójka tancerzy i wokalistów sięgających po muzykę tradycyjną. W wyniku zetknięcia dwóch odległych sobie muzycznych światów powstały zaskakujące współbrzmienia i intrygujące dysonanse, które zabierają słuchaczy w nadzwyczajną, dźwiękową podróż.

  Kink Gong (Francja)

  Projekt Laurenta Jeanneau, który od ponad 18 lat podróżuje po Azji Południowo-Wschodniej dokumentując zanikające tradycje muzyczne mniejszości etnicznych. Nagrania terenowe stanowią dla niego punkt wyjścia do własnych elektronicznych eksperymentów. Jego kompozycje to swoiste kolaże, w których tradycje z różnych zakątków Azji przepuszczone przez pryzmat wrażliwości artysty i jego subiektywne doświadczenia, splatają się w nową, współczesną wypowiedź. 

  bilety: 60 zł
  miejsce: TR Warszawa / Marszałkowska 8

   

  Radio Azja to niszowy festiwal poświęcony współczesnej muzyce azjatyckiej. Program wydarzenia kształtują artyści eksperymentujący, śmiało łamiący muzyczne konwenanse i przekraczający granice gatunków; poszukujący autentyczności outsiderzy, wykraczający zarówno poza mainstream, jak i związane z muzyką azjatycką stereotypy. Na scenie królować będą zarówno tradycyjne instrumenty, jak i najnowszej generacji elektronika. Radio Azja nie ogranicza się do prezentacji konkretnych stylów w muzyce, pokazując to, co aktualnie najbardziej wartościowe i intrygujące. Gramy muzykę niebanalną, ambitną, autorską i szczerą, a przede wszystkim powstałą z głębokiej potrzeby artystycznej wypowiedzi. 

  Podczas czterech festiwalowych dni będzie można usłyszeć radykalnie różne projekty muzyczne: od kontemplacyjnych, minimalistycznych kompozycji łączących brzmienie instrumentów akustycznych i subtelnej elektroniki, przez rytualne tańce, którym towarzyszy muzyka współczesna, melancholijno-wybuchowy jazz z Korei i japońskie “domowe melodie”, aż po przetworzony zestaw nagrań terenowych i taneczny, wysokooktanowy wieczór z indyjską bhangrą. 

  Podobnie jak w zeszłym roku, koncertom towarzyszyć będzie Akademia Radia Azja, w ramach której odbywać się będą spotkania z artystami, warsztaty i prelekcje. 

  Szczegóły na stronie www.piecsmakow.pl