Czytaj z nami Innych ludzi

INNI LUDZIE NA PLACU

Czytanie powieści Doroty Masłowskiej „Inni ludzie” z udziałem mieszkanek i mieszkańców Warszawy na placu Defilad

Warszawa to miejsce akcji i zbiorowy bohater najnowszej powieści Doroty Masłowskiej „Inni ludzie”, której sceniczna premiera planowana jest w TR Warszawa w nadchodzącym sezonie. W sobotę, 15 września 2018 roku TR Warszawa wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa w ramach projektu „Plac Defilad” zapraszają mieszkańców i mieszkanki Warszawy do udziału we wspólnym, otwartym czytaniu tej powieści na Placu Defilad. 

Hip-hopowy poemat Doroty Masłowskiej zabrzmi na tle miejskiej scenerii i w rytmie miasta, z którego autorka czerpie swoją energię. W czytaniu, oprócz mieszkańców i mieszkanek Warszawy, wezmą udział aktorzy i aktorki warszawskich teatrów i  ludzie kultury i sztuki. Razem z Miastem Stołecznym Warszawa chcemy zawiązać szeroką wspólnotę twórców i odbiorców kultury. Inni to także my.

-------------------------

Ty też możesz przeczytać „Innych ludzi” na scenie na placu Defilad!
Wyślij maila na adres: inniludzienaplacu@trwarszawa.pl 
W treści e-maila prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu. 
Na zgłoszenia czekamy do 6 września!

-------------------------

Przed czytaniem odbędą się dwie próby.
Zanim się zgłosisz, zarezerwuj czas na uczestnictwo w obu z nich:

* 13.09.2018, godz. 18:00-22:00
miejsce: Sala im. Kruczkowskiego w Pałacu Kultury i Nauki, 

* 15.09.2018, godz. 11:00-15:00
miejsce: plac Defilad (teren przyszłej siedziby TR Warszawa, parking przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ulicy Marszałkowskiej)

-------------------------

Uczestnicy prób zostaną zaproszeni na specjalny pokaz "Innych ludzi" w TR Warszawa w reż. Grzegorza Jarzyny. Oprócz tego każdy, kto pojawi się na obu próbach i weźmie udział w czytaniu na scenie, otrzyma 50% zniżkę na zakup biletu na jeden dowolny spektakl TR Warszawa w sezonie 2018/2019.  

Czytanie „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej
termin: 15 września 2018, godz. 17.00-22:00
miejsce: teren przyszłej siedziby TR Warszawa (obecnie parking przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ulicy Marszałkowskiej) 

prowadzenie: Agata Diduszko-Zyglewska, Max Cegielski
organizatorzy wydarzenia: TR Warszawa, Miasto Stołeczne Warszawa w ramach projektu „Plac Defilad”
partner wydarzenia: STUDIO teatrgaleria, PROSTO
opieka reżyserska: Grzegorz Jarzyna
obsada: aktorzy i aktorki warszawskich teatrów, w tym zespół TR Warszawa m. in.: Marcin Czarnik, Jan Dravnel, Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Cezary Kosiński, Natalia Kalita, Magda Kuta, Lech Łotocki, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Sebastian Pawlak, Adam Woronowicz, Agnieszka Żulewska oraz mieszkanki i mieszkańcy Warszawy