Ferie teatralne w TR Warszawa

W trakcie tegorocznych ferii zimowych TR Warszawa zaprasza do wzięcia udziału w cyklu warsztatów teatralnych dla młodzieży. Ferie teaTRalne to propozycja performatywnego spędzenia wolnego czasu w TR Warszawa. 

Cykl warsztatów zakłada trzydniowe doświadczenie działań teatralnych. Codzienne zajęcia rozpoczynać będzie rozgrzewka. W trakcie zajęć uczestnicy poprzez zadania performatywne wezmą udział w ćwiczeniach inspirowanych spektaklami z repertuaru TR Warszawa i będą proponować ich własne sceniczne interpretacje. 

Zapraszamy na artystyczne ferie w dwóch terminach oraz dwóch blokach tematycznych:

---------------------------

15-17 stycznia 2017
Przestrzeń | wolność | tolerancja

!!! FERIE ODWOŁANE !!!


godz. 12.00 – 15.30

wiek uczestników: 16-25 lat 

liczba miejsc ograniczona (maksymalna liczba osób w grupie – 15)

miejsce: TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8
prowadząca: Anna Kurelska 

bilety: 60 zł

Punktem wyjścia do teatralnej dyskusji będą spektakle w reżyserii Grzegorza Jarzyny – "Między nami dobrze jest" oraz "Męczennicy".  Podczas  trzydniowego cyklu warsztatów teatralnych uczestnicy zbadają przestrzenie wolności – wolności w sztuce oraz wolności w wyrażaniu własnych poglądów. Wyrażanie siebie wiąże się także z tolerancją wobec innych – ich przestrzeni życiowej, ich potrzeb oraz ich odmiennego zdania. Podczas zajęć uczestnicy zbadają przestrzenie wolności i tolerancji poprzez pracę z ciałem, gestem, improwizacje, budowanie instalacji artystycznych, a także zapoznają się z dziełami sztuki, które dotykają tematyki granic. ---------------------------

22-24 stycznia 2017
Pamiętać inaczej

!!! FERIE ODWOŁANE !!!

godz. 12.00 – 15.30
wiek uczestników: 16-25 lat
liczba miejsc ograniczona (maksymalna liczba osób w grupie – 15)

miejsce: sala edukacyjna, TR Warszawa/ATM Studio, ul. Wał Miedzeszyński 384

prowadząca: Anna Rochowska 

bilety: 60 zł 

Punktem wyjścia do teatralnej dyskusji będzie spektakl "Puppenhaus.Kuracja" w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego. 

Jak dotrzeć do istoty problemu? Czy można myśleć w odmienny od utartego schematu sposób? Czym jest język teatru i sztuki? 
Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi performatywnymi językami  – spróbują poddać teatralnej refleksji tematy ważne, ale też takie, o których myśli się w sposób schematyczny. Uczestnicy spróbują przełamać schematy myślenia i poprzez działania uruchomią niekonwencjonalne obszary doświadczania sztuki.Warunkiem realizacji warsztatów ferie teaTRalne jest wykupienie biletów przez co najmniej 5 osób w wybranym terminie.