FILM TR: SZUKAJĄC KELLYNa prerii we wschodniej Francji fani muzyki i kultury country bawią się na kowbojskim festynie. Alain (Francois Damiens) jest autorytetem w tej lokalnej społeczności. Wychodzi na scenę i śpiewa piosenkę The Tennessee Waltz, a potem tańczy z 16-letnią córką Kelly, na oczach żony i syna Kida (Finnegan Oldfield). Nie wie jeszcze, że to ich ostatni wspólny taniec. Tego samego dnia Kelly znika. Alain sądzi, że córka została porwana. Okazuje się jednak, że Kelly przeszła na islam i uciekła z chłopakiem, muzułmaninem Ahmedem, aby żyć w zgodzie z Koranem. Alain nie jest w stanie pogodzić się z decyzją córki. Mimo, że w liście Kelly prosi, aby jej nie szukać, Alain wyrusza za nią w świat, zostawiając wszystko, co do tej pory kochał. Jego jedynym sojusznikiem w tych wieloletnich poszukiwaniach jest syn Kid. Czy uda się odnaleźć Kelly?

reżyseria: Thomas Bidegain
scenariusz: Thomas Bidegain, Noe Debre
zdjęcia: Arnaud Potier
obsada: Francois Damiens, Finnegan Oldfield, Agathe Dronne
czas trwania: 1 godz. 55 min

5 grudnia 2016, g. 20:00
bilety: 20 zł

kup bilet: http://trwarszawa.ebilet.pl lub w kasie TR Warszawa (kasa@trwarszawa.pl, tel. 22 480 80 08)  

FILM TR

W comiesięcznym cyklu FILM TR (projekcje raz w miesiącu) prezentujemy i promujemy filmy autorskie, produkcje wyznaczające najnowsze i najciekawsze trendy obecne w polskim kinie. Najczęściej są to przedpremierowe pokazy debiutanckich lub najnowszych filmów fabularnych oraz dokumentalnych młodych polskich reżyserów. Często ich dodatkowym i ważnym dla nas walorem  jest udział aktorów i innych twórców współpracujących lub na co dzień związanych ze sceną TR Warszawa. 

Wszystkie projekcje zakończone są spotkaniami z twórcami filmów prowadzonymi przez Ryszarda Jaźwińskiego, dziennikarza filmowego Programu 3 Polskiego Radia oraz dyskusjami z publicznością.