FILM TR: ZUDFilm zrealizowany w Mongolii w koprodukcji polsko-niemieckiej. Tytułowy Zud to zjawisko, w efekcie którego nieprzejednane siły natury przejmują kontrolę nad życiem ludzi i zwierząt. Niespodziewany nawrót zimy niszczy dobytek rodziny nomadów. Jedenastoletni Sukhbat musi porzucić beztroskie dzieciństwo. Od tego, czy uda mu się oswoić dzikiego konia i wygrać wyścig, zależy los i byt jego rodziny. Intensywna relacja pomiędzy chłopcem, jego ojcem i zwierzęciem pokazuje, jak bardzo natura potrafi zawładnąć ludzkim życiem. Najnowszy film Marty Minorowicz miał swoją światową premierę na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, w sekcji Generation Kplus.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu "Zud". 

reżyseria: Marta Minorowicz
scenariusz: Marta Minorowicz, Kenneth McBride
zdjęcia: Paweł Chorzępa
dźwięk: Tomasz Kochan
montaż: Beata Walentowska
kierownictwo produkcji: Tumen Budsuren, Małgorzata Zacharko
produkcja: Zero One Film, Otter Films
producenci: Anna Carolin Renninger, Anna Wydra, Thomas Kufus
Polska, Niemcy 2016
obsada: Bayasgalan Batsaikhan, Budee Batsaikhan, Sukhbat Batsaikhan

czas trwania: 1 godz. 25 min 

4 listopada 2016, g. 20:00
bilety: 20 zł

kup bilet: http://trwarszawa.ebilet.pl lub w kasie TR Warszawa (kasa@trwarszawa.pl, tel. 22 480 80 08)  

 

FILM TR

W comiesięcznym cyklu FILM TR (projekcje raz w miesiącu) prezentujemy i promujemy filmy autorskie, produkcje wyznaczające najnowsze i najciekawsze trendy obecne w polskim kinie. Najczęściej są to przedpremierowe pokazy debiutanckich lub najnowszych filmów fabularnych oraz dokumentalnych młodych polskich reżyserów. Często ich dodatkowym i ważnym dla nas walorem  jest udział aktorów i innych twórców współpracujących lub na co dzień związanych ze sceną TR Warszawa. 

Wszystkie projekcje zakończone są spotkaniami z twórcami filmów prowadzonymi przez Ryszarda Jaźwińskiego, dziennikarza filmowego Programu 3 Polskiego Radia oraz dyskusjami z publicznością.