Fundacja im. Danuty Szaflarskiej

Inicjatywa założenia Fundacji im. Danuty Szaflarskiej powstała całkowicie oddolnie. W marcu 2019 r. zaczęliśmy, a już w kwietniu mamy pierwsze rezultaty naszych działań. Oddolne zaangażowanie publiczności w działania teatru, to naszym zdaniem jeden z instrumentów, który pozwala go wynieść na nowy poziom bycia nowoczesną, interaktywną instytucją kultury. Ze strony członków i członkiń Fundacji im. Danuty Szaflarskiej idea wspierania powstawania spektakli teatralnych w TR Warszawa zrodziła się z chęci bycia aktywnym widzem, potrzeby angażowania się i współtworzenia wspólnoty wokół teatru. Bardzo mobilizuje nas fakt posiadania tak wspaniałej patronki fundacji. Jesteśmy niezwykle wdzięczni córkom Danuty Szaflarskiej za zaufanie, którym nas, nieznanych sobie wcześniej ludzi, wiernych widzów TR Warszawa, obdarzyły. Dziękujemy także za zaufanie dyrekcji i zespołowi TR Warszawa.
Lidia Dziurzyńska-Leipert, Prezes Fundacji

Teatr może być budynkiem z widownią i sceną, na której wystawiane są sztuki. Może być też miejscem magicznym. Wiele osób fascynuje się możliwościami stwarzanymi przez VR, podczas gdy teatr daje nam dużo więcej. Emocje, refleksje, wspomnienia - podróże w czasie. Warto dbać o to, aby ta magia nigdy nie zanikła. Żeby teatry nie zmieniały się w zwykłe budynki z widownią. I stąd Fundacja i nasze działania w celu wspierania teatru artystycznego.
Ireneusz Piecuch

Życie to branie i dawanie. Dostałem od losu/Boga/przeznaczenia, obojętne jak to chcemy nazwać, niezwykle dużo. W szczególności mogłem przeżyć wiele spektakli, które mnie ukształtowały. Moja praca w Fundacji im. Danuty Szaflarskiej daje mi poczucie, że chociaż w części, mogę teatrowi coś oddać.
Piotr Puczyński

------------------

Dzięki wsparciu Fundacji im. Danuty Szaflarskiej powstał spektakl "Woyzeck" w reż. Grzegorza Jaremki (premiera: 10 maja 2019)

Premierę wsparli: 

                       

Partner technologiczny: 


Szczególnie podziękowania dla: 
Mariusza Białeckiego, Marty i Witolda Drożdż, Grażyny i Januscha Ewertów, Katarzyny Fabiańskiej, Małgorzaty Górskiej, Leszka Janusza, Beaty i Mirosława Kępowiczów, Anny i Marcina Klammerów, Wojciecha Konwisarza, Beaty i Dariusza Kossakowskich, Aleksandry Kralkowskiej, Lidii Dziurzyńskiej-Leipert i Thorstena Leipert, Aleksandry i Pawła Okońskich, Magdaleny Olczak i Piotra Nowickiego, Sebastiana Parola, Kingi i Ireneusza Piecuchów, Piotra Puczyńskiego, Agnieszki Sozańskiej, Moniki i Michała Stępień, Małgorzaty Szymańskiej, Marii i Roberta Wcislików, Zofii i Macieja Wituckich, Aleksandry Zapart