Książę i dybuk

1 września 2018, godz. 19:00

KSIĄŻĘ I DYBUK

reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski

Filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznej ekranizacji "Dybuka", a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale. Film stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często pisał od nowa własną biografię. Jedni zapamiętali go jako dystyngowanego arystokratę, męża włoskiej hrabiny, inni wspominają go jako utalentowanego reżysera, błyskotliwego producenta o homoseksualnej tożsamości. 

"Książę i dybuk" otrzymał nagrodę Nos Chopina ex aequo dla najlepszego filmu o muzyce i sztuce podczas 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity a także Warszawskiego Feniksa, Nagrodę im. Antoniego Marianowicza dla najlepszego filmu polskiego na 14. MFF Żydowskie Motywy (Jewish Motifs IFF). 

Obraz zdobył uznanie również za granicą, czego potwierdzeniem jest Nagroda dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego w sekcji Venice Classics na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz nagroda What theDoc! na festiwalu filmowym DocsBarcelona 2018.

data: 1 września 2018, godz. 19:00

miejsce: TR Warszawa/Marszałkowska 8, Warszawa
cena biletu: 20 PLN
FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA


Drugi sezon cyklu filmowego współorganizowanego przez Against Gravity i TR Warszawa, w ramach którego co miesiąc w TR Warszawa wyświetlane są specjalne pokazy przedpremierowe przygotowane przez Against Gravity, dystrybutora filmów i organizatora największego w Polsce festiwalu kina dokumentalnego, Millennium Docs Against Gravity. Szczegółowe informacje o festiwalu dostępne są na stronie: http://docsag.pl.