Licealiści z Wawra wspólnie wychodzą do TR Warszawa

TR Warszawa kontynuuje działania edukacyjne na Wawrze, mające na celu rozwój publiczności i aktywizację społeczności lokalnej. Projekt WSPÓLNE WYJŚCIE to kolejny krok w budowaniu relacji z sąsiadami nowej sceny TR Warszawa w ATM Studio przy ul. Wał Miedzeszyński 384.

Jesienią TR Warszawa wygrał konkurs na realizację projektu z zakresu kultury i edukacji kulturalnej oraz animacji lokalnej społeczności organizowany przez Wawerskie Centrum Kultury - otwartą przestrzeń realizacji i ekspresji potrzeb mieszkańców dzielnicy Wawer, która działa na rzecz rozwoju kapitału społecznego i zainteresowań kulturalnych mieszkańców.  

W ramach wygranej teatr otrzymał dotację na realizację projektu WSPÓLNE WYJŚCIE. Projekt zakłada przeprowadzenie 20 warsztatów z uczniami z wawerskich liceów, którzy obejrzą również wybrany spektakl z repertuaru TR Warszawa. Partnerem projektu są dwie szkoły - XXV LO im. Józefa Wybickiego i Liceum Ogólnokształcące nr XXVI im. gen. H. Jankowskiego-Kuby oraz Wawerskie Centrum Kultury. 

18 października odbędą się pierwsze, wprowadzające warsztaty teatralne dla licealistów. Pedagodzy teatru z TR Warszawa zapoznają uczniów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi nowoczesnego teatru. W kolejnym etapie, na początku listopada, uczniowie wezmą udział w warsztatach wprowadzających w tematykę spektaklu "Uroczystość" w reżyserii Grzegorza Jarzyny, na który wybiorą się w terminie 8-12 listopada. To kultowe przedstawienie z repertuaru TR Warszawa, w którym występują m.in Magdalena Cielecka, Roma Gąsiorowska, Katarzyna Herman, Andrzej Chyra, Jan Peszek i Adam Woronowicz obejrzy ponad 200 uczniów. Na koniec - 13 listopada licealiści będą mieli okazję spotkać się z zespołem TR Warszawa i porozmawiać o spektaklu w Wawerskim Centrum Kultury.  

Projekt finansowany ze środków Wawerskiego Centrum Kultury w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację projektu  z zakresu kultury i edukacji kulturalnej i animacji lokalnej społeczności organizowanego przez Wawerskie Centrum Kultury w roku 2017