MARATON WYLOGOWANIA

 

 

11 lutego 2017

cykl warsztatów inspirowany premierą spektaklu G.E.N

Co oznacza współczesne wylogowanie?
Jak odłączyć się od sieci?
Które powiązania między ludźmi są ważne, które prawdziwe, a które zbędne?
Jak doświadczyć prawdziwej wolności i co oznacza bycie „tu i teraz”?

MARATON WYLOGOWANIA to cykl warsztatów prowadzonych przez pedagogów teatru i artystów związanych z TR Warszawa we współpracy ze stowarzyszeniem Hackerspace Warszawa. 

Przez 11 godzin będzie można doświadczyć różnorodnych, performatywnych przejawów wylogowania – od działań fizycznych, improwizacji, pracy z głosem i tekstem, aż po dosłowne wylogowanie się z sieci i zabezpieczenie swoich urządzeń, poprzez które komunikujemy się w internecie. Warsztaty pedagogiczno-teatralne będą odbywać się równolegle w dwóch przestrzeniach TR Warszawa na Marszałkowskiej 8 – w sali warsztatowej i na dużej scenie. MARATON WYLOGOWANIA zakończy CRYPTOPARTY, organizowane od godz. 18:00 przez stowarzyszenie Hackerspace Warszawa.

wstęp wolny

ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsc: edukacja@trwarszawa.pl

Można rezerwować miejsce na pojedyncze warsztaty, a także na cały Maraton zakończony Cryptoparty.

 

 ▀▀▀▀██▀▀█▐▄▄▄▌█████▀▀▀▀▄▄▄▄▀▀▀▀███▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐▄▄▄▌█████▀▀▀▀▄▄▄▄▀▀▀▀███▄▄▄▌█████▀▀▀▀▄▄▄▄▀▀▀▀███▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐▄▄

PROGRAM:

▄▄▄▌█████▀▀▀▀▄▄▄▄▀▀▀▀███▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐▄▄▄▄▄▌█████▀▀▀▀▄▄▄▄▀▀▀▀███▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐▄▄


WYLOGOWANIE

 

SCENA: 10.00 – 11.50 | 12.00 – 13.50

Obóz przejściowy. Adaptacyjny. Próba uniknięcia zbyt szybkiej dekompresji przy wynurzaniu się na POWIERZCHNIĘ. Zapraszamy na warsztaty, będące dwoma godzinami teatralnej HIBERNACJI.

Prowadzenie: N.E.G. i NITROX

 

▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐▄▄▄▌█████▀▀▀▀▄▄▄▄▀▀▀▀███▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐

 

WSPÓLNOTA. Bieg performatywny

START: SALA WARSZTATOWA: 10.00 – 11.50 | 12.00 – 13.50 

Co łączy myśliwych z plemienia Tarahumarów, teatr alternatywny i Maraton Warszawski? W trakcie warsztatu odbędą się niezwykłe, grupowe doświadczenia wspólnego biegu przez miasto. Popędzimy z nurtem i w poprzek ulicznego ruchu. Przetestujemy i przyjrzymy się spontanicznej wspólnocie biegaczy, która ujawnia się w działaniu. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy powrót do natury jest możliwy w mieście?

Prosimy o zabranie ze sobą wygodnych butów i ciepłego, luźnego stroju do działania na świeżym powietrzu.

Prowadzenie: Karolina Pluta i Sebastian Świąder

▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐▄▄▄▌█████▀▀▀▀▄▄▄▄▀▀▀▀███▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐


KONTESTACJA.

- Puk, puk?
- Co tam?
- Tam Tam. Tam Nic. Tam Coś. Tam Mam.

Mój głos z pudełka, czyli jak pozbyć się cudzych ram.

SCENA: 14.00 – 15.50 | 16.00 – 17.50

Z czego i dlaczego chcesz się wylogować?
Mamy prawo do wolności, czy prawo dowolności?
Jak brzmi wspólny głos, a jak głos wspólnoty?
Zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy testować granice wylogowania z rzeczywistości, eksperymentować z budowaniem wspólnoty i przyglądać się źródłom wolności.

Prowadzenie: Maria Babicka, Jakub Snochowski 


▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐▄▄▄▌█████▀▀▀▀▄▄▄▄▀▀▀▀███▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐

 

KOSZMAR WSPÓLNOTY
czyli jak uciec i nie czuć się winnym
lub jak zostać i się nie udusić

SALA WARSZTATOWA: 14.00 – 15.50 | 16.00 – 17.50

Miłosny związek z drugim człowiekiem, mieszkanie w komunie z przyjaciółmi, demokratyczny ustrój, praca zespołowa - te wszystkie doświadczenia społeczne mogą być cudownym stanem kontaktu i bliskości z Innymi. Ale mogą też stać się koszmarem. Wspólne decyzje, konieczność negocjacji, przymus podejmowania tysiąca wyborów dziennie, zasady, których trzeba przestrzegać, emocje, które trzeba wyrażać... Czy nie robi się Wam niedobrze na samą myśl o życiu we wspólnocie? W trakcie warsztatów opracujemy kilka strategii ucieczki z systemów, oraz sposobów na to, jak zostać sobą będąc z innymi. Wszystko to, za pomocą teatralnych eksperymentów na sobie i innych.

prowadzenie: Dorota Ogrodzka i obecni wirtualnie pomocnicy.


▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐▄▄▄▌█████▀▀▀▀▄▄▄▄▀▀▀▀███▄▄▄▌▌▌▌▌▐▐▐▐▀▀▀▀██▀▀█▐

 


CRYPTOPARTY
we współpracy z Hackerspace Warszawa

SALA WARSZTATOWA: 18.00 – 21.00 

CryptoParty to oddolna, globalna inicjatywa mająca na celu przybliżyć laikom podstawy bezpiecznego i prywatnego korzystania z Internetu, a także kryptografii komputerowej. 

Członkowie Stowarzyszenia HackerSpace Warsaw pomogą wszystkim chętnym w kwestiach związanych z bezpieczeństwem i prywatnością w Sieci, takich jak szyfrowanie dysków, bezpieczeństwo przeglądarki internetowej, sieci VPN, kryptografia klucza publicznego i sieć TOR. 

CryptoParty odbywa się w luźnej, kawiarnianej atmosferze. Przynieś ze sobą swój komputer i otwartość na wzajemną naukę i wymianę doświadczeń. My zapewniamy miejsce, prąd internet, coś do przekąszenia i picia. O miło atmosferę staramy się wszyscy.