"Miłość". Premiera powieści Ignacego Karpowicza

10 grudnia 2017, g. 17:00


"Miłość". Premiera nowej powieści Ignacego Karpowicza (Wyd. Literackie) w TR Warszawa 

Autor "Balladyn i Romansów" i "Sońki" ponownie w TR Warszawa! TR Warszawa we współpracy z Wydawnictwem Literackim zaprasza na spotkanie z Ignacym Karpowiczem i premierę jego najnowszej powieści "Miłość". Fragmenty książki przeczytają aktorzy TR Warszawa – Maria Maj i Rafał Maćkowiak. Rozmowę z autorem poprowadzi Roman Pawłowski. 

10 grudnia 2017 roku o godzinie 17:00
miejsce: TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8, Warszawa)
wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
bezpłatnej wejściówki do odbioru w kasie TR Warszawa lub na stronie https://bilety.trwarszawa.pl

___________________________

Wydarzenie „Premiera literacka w TR. "Miłość". Nowa powieść Ignacego Karpowicza” jest współorganizowana przez TR Warszawa i Wydawnictwo Literackie.

___________________________

Retrofuturystyczna powieść, wyzwalająca od wstydu, strachu, niechęci
Ryszard Koziołek


fot. Zuza Krajewska

Lustrzane światy, sny i miłość

W dworku wczesnych lat powojennych, w dystopijnej Polsce przyszłości, w baśniowym królestwie toczonym zarazą, w krzywym zwierciadle tu i teraz – ścierają się ludzkie namiętności. Każdy pragnie spełnić swoją powinność. Nikt nie chce być samotny. Każdego czeka ból.

Nie wiem, czy człowiek rodzi się z pierwszym kłamstwem. Jeśli tak, to jakie ono jest? Płacz nakarmionego niemowlęcia, żeby przykuć uwagę matki? Płacząc, udawałem głód lub ból? Nie mam natomiast wątpliwości w kwestii kłamstwa głównego, kłamstwa towarzyszącego mi dzień i noc przez ponad trzydzieści lat. Kłamstwo główne zostało tak gorliwie i szeroko rozpracowane przez literaturę, psychologię i rozmaite nauki, że wstyd się do niego przyznawać. Kto nosi w sobie takie kłamstwo, wydaje się ułomny i tchórzliwy. Bo czego tu się bać? A taka jest natura tego kłamstwa – strach. I wstyd fragment powieści Ignacego Karpowicza „Miłość”


fot. Zuza Krajewska

Ignacy Karpowicz (ur. 1976) – jeden z najciekawszych współczesnych polskich pisarzy. Autor powieści "Niehalo", "Cud", "Gesty", "Balladyny i romanse", "ości", "Sońka". Laureat Paszportu „Polityki”, czterokrotny finalista Nagrody Literackiej Nike. Ignacy Karpowicz jako dramatopisarz uczestniczył w programie rezydencji artystycznych TR Warszawa w sezonie 2015/16, w ramach której pracował nad serialem teatralnym „Balladyny i romanse. Reaktywacja”, opartym na powieści „Balladyny i romanse”, nagrodzonej Paszportem Polityki w 2010 roku.