Niemiłość

 

FILM W TR.
AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA

Przedpremierowy pokaz filmu "Niemiłość" inauguruje cykl comiesięcznych specjalnych projekcji filmowych, przygotowany przez Against Gravity – dystrybutora filmów i organizatora Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity i TR Warszawa. W programie m.in. przedpremierowe pokazy filmów Jagody Szelc i Ai Wei Weia – do obejrzenia w TR Warszawa przed ich oficjalną premierą w kinach.

Współpraca TR Warszawa i Against Gravity to część długofalowego programu partnerstw najważniejszych instytucji i organizacji, działających w obszarze kultury w Warszawie. Wspólnie przygotowujemy program zarówno dla widzów wiernych od lat, jak i tych, którzy nas jeszcze nie znają. Działamy na rzecz rozwoju publiczności w Warszawie i razem tworzymy kulturalną stolicę! 

8 stycznia 2018, godz. 19:00

NIEMIŁOŚĆ (Loveless)


reż. Andriej Zwiagincew

Rosja, Francja, Belgia, Niemcy / 2017 / 127 min.

Na otwarcie cyklu "Film w TR. Against Gravity przedstawia" zapraszamy na specjalny przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Andrieja Zwiagincewa "Niemiłość", tegorocznego kandydata do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Premiera filmu w polskich kinach 2 lutego 2018 roku.

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa (reżyser głośnych filmów: „Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”) to obraz bezwzględnej walki między dążącymi  do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

Film „Niemiłość” zdobył już szereg nagród, m.in. Nagrodę Jury na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz dwie Europejskie Nagrody Filmowe: za najlepsze zdjęcia i najlepszą muzykę. Jest nominowany do tegorocznych Złotych Globów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzycznyoraz kandydatem do Oscara®.


Pokaz przedpremierowy filmu odbywa się w ramach cyklu FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA. Film wchodzi do polskich kin 2 lutego 2018 roku.

data: 8 stycznia 2017, godz. 19:00

miejsce: TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8, Warszawa)
cena biletu: 20 PLN