Puppenhaus. Kuracja jedzie do LublinaW najbliższą niedzielę spektakl TR Warszawa pokazany zostanie na 23. Festiwalu "Konfrontacje Teatralne" w Lublinie. 14 października o godz. 19:00 publiczność zgromadzona w Studiu TVP Lublin obejrzy przedstawienie Puppenhaus. Kuracja" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego na podstawie teksty Magdy Fertacz

W nagrodzonym główną nagrodą 13. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni spektaklu wystąpią: Lech Łotocki, Sebastian Pawlak, Justyna Wasilewska oraz Agnieszka Żulewska. Autorem scenografii i świateł jest Aleksandr Prowaliński, wideo stworzyła Marta Nawrot, kostiumy zaprojektowała Hanka Podraza, muzykę skomponował Jan Tomza-Osiecki, a choreografię przygotował Mikołaj Karczewski.

Mottem tegorocznych „Konfrontacji Teatralnych” -  „Co jest do myślenia” zaczerpnięte jest z rozprawy Stanisława Wyspiańskiego „Studium o „Hamlecie” i wybrane przez nowych programatorów festiwalu: Łukasza Drewniaka i Wojciecha Majcherka. Na 23. „Konfrontacjach Teatralnych" oprócz spektaklu Jędrzeja Piaskowskiego z TR Warszawa, pokazany został także jego kolejny spektakl  - „Trzy siostry" zrealizowany w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Publiczność festiwalowa obejrzała także m. in. przedstawienia Mai Kleczewskiej, Grzegorza Laszuka, Anny Smolar, Cezarego Tomaszewskiego, czy Iwana Wyrypajewa. Na festiwalu pokazane zostały również spektakle studentów wydziałów reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

W programie festiwalu znalazł się również specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Donbas" w reż. Siergieja Łoźnicy, który pokażemy w TR Warszawa w ramach cyklu Film w TR. Against Gravity przedstawia już 22 października o godz. 19 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8. 

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: https://konfrontacje.pl.