Sny wędrownych ptaków

 

20 grudnia 2018, 19:00

SNY WĘDROWNYCH PTAKÓW

reż. Ciro Guerra

Najnowszy film nominowanego do Oscara Ciro Guerry („W objęciach węża”) oraz jego żony Cristiny Gallego, ciepło przyjęty na ostatnim festiwalu w Cannes. To zachwycająca wizualnie opowieść o początkach handlu narkotykami w Kolumbii lat 70., powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu, którzy zamieszkują jałowe pustkowia na granicy kraju. Podczas plemiennego obrzędu wchodzenia w dorosłość dziewczyna o imieniu Zaida wykonuje tradycyjny taniec, którym wskazuje potencjalnego kandydata na męża, Rapayeta. Stojąca na czele klanu Ursula wyznacza jednak chłopakowi wysoką cenę za rękę Zaidy. Ten musi znaleźć sposób, by szybko zarobić pieniądze. Wraz ze swoim wspólnikiem spotyka amerykańskich hipisów, którzy szukają dojścia do dostawców marihuany. Tradycyjne wartości przekazane przez przodków zostaną wówczas wystawione na próbę przez chciwość i namiętności. 

BIOGRAM REŻYSERA

Ciro Guerra – reżyser filmowy, którego pierwsze dwa filmy, „Cień przechodnia” i „Wietrzne podróże”, znalazły się w programie wielu międzynarodowych festiwali, m.in. w Cannes, Toronto, San Sebastián, Rotterdamie czy w Locarno. Zdobyły 40 międzynarodowych nagród. Dramat „W objęciach węża” nominowany był do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. 

data: 20 grudnia 2018, godz. 19:00

miejsce: TR Warszawa/Marszałkowska 8, Warszawa
cena biletu: 20 PLN


FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA


Drugi sezon cyklu filmowego współorganizowanego przez Against Gravity i TR Warszawa, w ramach którego co miesiąc w TR Warszawa wyświetlane są specjalne pokazy przedpremierowe przygotowane przez Against Gravity, dystrybutora filmów i organizatora największego w Polsce festiwalu kina dokumentalnego, Millennium Docs Against Gravity. Szczegółowe informacje o festiwalu dostępne są na stronie: http://docsag.pl.