TEREN EDU 3

Zapraszamy studentów uczelni wyższych wszystkich wydziałów i kierunków do udziału w trzeciej edycji projektu edukacyjnego pod nazwą TEREN EDU. Nawiązuje on do tradycji projektów TEREN WARSZAWA i TEREN TR skierowanych do młodych osób, pragnących spróbować swoich sił w pracy w teatrze.

 

Od marca do czerwca 2018 roku odbędzie się cykl warsztatów opartych na metodach pedagogiczno-teatralnych, które będą odnosiły się do repertuaru TR Warszawa. Program będzie obejmował prezentację różnorodnych technik wypracowanych przez 11 lat realizowania działań edukacyjnych w teatrze i będzie praktycznym wprowadzeniem w działania z obszaru pedagogiki teatru.

Proponowane działania performatywne będą obejmować pracę z ciałem, tekstem oraz improwizacje. Ćwiczenia będą odnosić się do różnorodnych dziedzin sztuki współczesnej. Uczestnicy projektu poznają, na czym polega proces powstawania warsztatów teatralnych, skąd czerpane są pomysły na najciekawsze zadania performatywne, jak zaprojektować działania teatralne prowadzone z widzami oraz jak odnieść się w nich do trudnych tematów podejmowanych w spektaklach.

Zapraszamy studentów do wspólnej, twórczej i aktywnej dyskusji na tematy podejmowane w spektaklach TR Warszawa. Poruszane będą takie problemy jak: wirtualna rzeczywistość a związek z tradycją i naturą ("Robert Robur", reż. Krzysztof Garbaczewski), związek szkoły i wiary ("Męczennicy", reż. Grzegorz Jarzyna), tożsamość artysty ("Ewelina płacze", reż. Anna Karasińska) i wiele innych. 

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, prowadzone będą przez pedagogów i artystów związanych z TR Warszawa.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Uczestnicy warsztatów, będą mogli kupować bilety na spektakle w obniżonej cenie.

Terminy pierwszych warsztatów w ramach TEREN EDU 3:

28 marca 2018, godz.16.30-18.30, ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384, Warszawa)
Terminy dopasowywane są do repertuaru TR Warszawa, dlatego kolejne daty będą podawane z około dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Chętne osoby prosimy o przysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@trwarszawa.pl do 15 marca 2018 roku.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.
Odpowiedź o zakwalifikowaniu na warsztaty zostanie wysłana do 21 marca 2018.