TEREN EDU - nabór

Zapraszamy studentów uczelni wyższych wszystkich wydziałów i kierunków, zainteresowanych pedagogiką teatru, do udziału w projekcie edukacyjnym pod nazwą TEREN EDU. Nawiązuje on do tradycji projektów TEREN WARSZAWA i TEREN TR skierowanych do młodych osób, pragnących spróbować swoich sił w pracy w teatrze.

Od lutego do czerwca 2017 roku odbędzie się cykl warsztatów opartych na metodach pedagogiczno-teatralnych, które będą odnosiły się do repertuaru TR Warszawa. Program będzie obejmował prezentację różnorodnych technik wypracowanych przez 10 lat realizowania działań edukacyjnych w teatrze i będzie praktycznym wprowadzeniem w działania z obszaru pedagogiki teatru. Proponowane działania performatywne będą obejmować pracę z ciałem, tekstem oraz improwizacje. Ćwiczenia będą odnosić się do różnorodnych dziedzin sztuki współczesnej. Uczestnicy projektu poznają, na czym polega proces powstawania warsztatów teatralnych, skąd czerpane są pomysły na najciekawsze zadania performatywne, jak zaprojektować działania teatralne prowadzone z widzami oraz jak odnieść się w nich o trudnych tematów podejmowanych w spektaklach. Zapraszamy studentów do wspólnej, twórczej i aktywnej dyskusji na tematy podejmowane w spektaklach TR Warszawa. Poruszane będą takie problemy jak: wirtualna rzeczywistość a związek z tradycją i naturą ("Robert Robur", reż. Krzysztof Garbaczewski), związek szkoły i wiary ("Męczennicy", reż. Grzegorz Jarzyna), tożsamość artysty ("Ewelina płacze", reż. Anna Karasińska).

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, prowadzone będą przez pedagogów i artystów związanych z TR Warszawa. Projekt zakończy otwarty konkurs na napisanie i zrealizowanie najlepszego scenariusza warsztatów na scenie teatru (w konkursie będą mogli wziąć udział zarówno uczestnicy warsztatów, jak i inne chętne osoby, regulamin zostanie ogłoszony w czerwcu 2017 roku). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy warsztatów, będą mogli kupować bilety na spektakle w obniżonej cenie.

Chętne osoby prosimy o przysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@trwarszawa.pl do 31 stycznia 2017 roku. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania >> TUTAJ << (DOC, 169 KB).

Pierwsze warsztaty w ramach TEREN EDU odbędą się 03 lutego 2017 w TR Warszawa. Terminy dopasowywane są do repertuaru TR Warszawa dlatego kolejne daty będą podawane z około dwumiesięcznym wyprzedzeniem.