TEREN EDU / TEREN EDU 2

TEREN EDU

TEREN EDU 
otwarty konkurs na scenariusz

Inspirują Cię nasze spektakle? Chcesz poprowadzić warsztaty dla widzów na deskach TR Warszawa? Zapraszamy do konkursu TEREN EDU! 

W ramach drugiego etapu projektu TEREN EDU zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na napisanie scenariusza warsztatów pedagogiczno-teatralnych do wybranego spektaklu z repertuaru TR Warszawa. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na uczestnictwo w pierwszym etapie projektu (warsztaty teatralne prowadzone przez Dział Edukacji TR Warszawa). Autor najlepszego scenariusza będzie miał możliwość zrealizowania swojego pomysłu na deskach TR Warszawa. 

Przedmiotem konkursu jest oryginalny, wcześniej nie realizowany scenariusz warsztatów teatralnych. Preferowane będą propozycje poszukujące inspiracji i energii dla teatru w innych dyscyplinach: muzyce współczesnej, sztukach wizualnych, filmie, sztuce wideo, komiksie, fotografii, dokumencie, reportażu. Podstawą projektu powinna być praca z widzem, nawiązująca do wybranego spektaklu z repertuaru TR Warszawa.

Autorzy / autorki projektów powinni / powinny do 1 października przesłać mailem na adres edukacja@trwarszawa.pl list motywacyjny zawierający odpowiedź na pytanie: „Co TR Warszawa może mi dać, co mogę dać TR Warszawa” (do 300 słów) oraz oryginalny, wcześniej nie realizowany scenariusz warsztatów teatralnych w formie pliku PDF lub dokumentu Word. 

Wybrane osoby zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną w TR Warszawa w dniach 2-15 października. 

Zgłoszenia konkursowe należy nadsyłać wyłącznie mailem na adres edukacja@trwarszawa.pl w tytule wiadomości należy wpisać: „Konkurs TEREN EDU”.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 października 2017 r. o północy.

Więcej informacji w REGULAMINIE (załącznik)

TEREN EDU 2 

Zapraszamy studentów uczelni wyższych wszystkich wydziałów i kierunków, zainteresowanych pedagogiką teatru, do udziału w drugiej edycji projektu edukacyjnego pod nazwą TEREN EDU. Nawiązuje on do tradycji projektów TEREN WARSZAWA i TEREN TR skierowanych do młodych osób, pragnących spróbować swoich sił w pracy w teatrze.

Od października 2017 do stycznia 2018 roku odbędzie się cykl warsztatów opartych na metodach pedagogiczno-teatralnych, które będą odnosiły się do repertuaru TR Warszawa. Program będzie obejmował prezentację różnorodnych technik wypracowanych przez 10 lat realizowania działań edukacyjnych w teatrze i będzie praktycznym wprowadzeniem w działania z obszaru pedagogiki teatru. Proponowane działania performatywne będą obejmować pracę z ciałem, tekstem oraz improwizacje. Ćwiczenia będą odnosić się do różnorodnych dziedzin sztuki współczesnej. Uczestnicy projektu poznają, na czym polega proces powstawania warsztatów teatralnych, skąd czerpane są pomysły na najciekawsze zadania performatywne, jak zaprojektować działania teatralne prowadzone z widzami oraz jak odnieść się w nich do trudnych tematów podejmowanych w spektaklach. Zapraszamy studentów do wspólnej, twórczej i aktywnej dyskusji na tematy podejmowane w spektaklach TR Warszawa. Poruszane będą takie problemy jak: wirtualna rzeczywistość a związek z tradycją i naturą ("Robert Robur", reż. Krzysztof Garbaczewski), związek szkoły i wiary ("Męczennicy", reż. Grzegorz Jarzyna), tożsamość artysty ("Ewelina płacze", reż. Anna Karasińska) i wiele innych. 

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, prowadzone będą przez pedagogów i artystów związanych z TR Warszawa. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy warsztatów, będą mogli kupować bilety na spektakle w obniżonej cenie.

Terminy pierwszych warsztatów w ramach TEREN EDU 2:

10 października 2017, godz.16-18.30
miejsce: ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384, Warszawa), przed spektaklem "Moja walka" w reż. Michała Borczucha.  

Terminy dopasowywane są do repertuaru TR Warszawa, dlatego kolejne daty będą podawane z około dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Chętne osoby prosimy o przysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@trwarszawa.pl do 30 września 2017 roku. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. Odpowiedź o zakwalifikowaniu na warsztaty zostanie wysłana do 4 października 2017.