Topnienie

TOPNIENIE

opieka reżyserska: Anna Karasińska
performans w ramach programu TISZ TR


premiera: 6 grudnia 2019, g. 18.00

XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli

ul. Oszmiańska 2 


wstęp wolny

obowiązuje rezerwacja miejsc: edukacja@trwarszawa.pl 


TOPNIENIE to performatywne zakończenie pierwszego roku projektu TISZ TR, realizowanego przez zespół edukacji TR Warszawa w latach 2019-2021. Od września do października 2019 roku młodzież z XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych w szkole na podstawie spektakli z repertuaru TR Warszawa. W listopadzie 2019 roku młodzież została zaproszona do pracy z Anną Karasińską nad performansem będącym wspólną wypowiedzią artystyczną reżyserki i młodych twórców.

obsada: Ania Gładysz, Brunon Janicki, Ostap Junko, Natalia Maliszewska, Zofia Powierza, Kaja Sienkiewicz, Iga Wójtowicz, Natalia Wrońska
opieka reżyserska: Anna Karasińska

pedagodzy teatru: Tomasz Daszczyk, Agata Pietrzyk-Sławińska

opieka pedagogiczna: Marta Rafka

koordynatorka projektu: Marta Bernatowicz

opieka merytoryczna nad projektem TISZ TR: Anna Kurelska, Anna Rochowska


TISZ TR to wieloletni projekt zaplanowany od 2019 do 2021 roku, który skierowany jest do uczniów i kadry szkół ponadpodstawowych, aby wprowadzić młodych odbiorców kultury w świat teatru poprzez praktykę. TISZ TR zakorzeniony i wzorowany jest na berlińskim programie TUSCH – Theater und Schule.

Głównym celem projektu jest edukacja kulturalna młodzieży i podniesienie ich kompetencji kulturowych w zakresie wiedzy o teatrze i kulturze współczesnej, a także dialog pomiędzy specjalistami działającymi w obrębie kultury oraz odbiorcami efektów ich pracy.

Projekt TISZ - Teatr i Szkoła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa


TISZ TR 2019-2021 realizowany jest we współpracy z XIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie