Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Przyjdź ze swoimi uczniami na warsztaty dla dzieci i młodzieży! Warsztaty prowadzą doświadczeni pedagodzy teatru i dedykowane są młodzieży w wieku licealnym. Wybierz jedną z poniższych dat oraz jeden z tematów zajęć, który najbardziej Was interesuje i napisz do nas na adres edukacja@trwarszawa.pl, aby zarezerwować zajęcia.

Najbliższe terminy warsztatów dla dzieci i młodzieży:
24-28 lutego 2020 (godz. 8:00, 10:00 i 12:00)
2-6 marca 2020 (godz. 8:00, 10:00 i 12:00)
17-20 marca 2020 (godz. 8:00, 10:00 i 12:00)

zajęcia w grupach maksymalnie 30-osobowych

czas trwania warsztatu: 2 godz.
cena biletu na jednorazowe warsztaty: 10 zł
 / osobę
więcej informacji oraz zapisy: edukacja@trwarszawa.pl

------------

Podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży grupa może wybrać jeden z poniższych tematów: 

Starter: Wyobraź sobie teatr!


dla uczniów klas I – III

Dwugodzinne zajęcia teatralne dla dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych o teatralnej wyobraźni. Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem pedagogów teatru uruchamiają teatralną kreatywność oraz tworzą mini-spektakl ze scenografią i muzyką.

Starter: Ale dramat!


dla uczniów klas IV – VIII

Dwugodzinne zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży ze starszych klas szkół podstawowych. Uczestnicy pod okiem pedagogów teatru uczą się, czym jest tekst teatralny – zarówno dramat sceniczny jak i tekst adaptowany na potrzeby wystawienia go na scenie.

SHAKESPEARE WSPÓŁCZESNY

warsztaty dla licealistów

Czy Shakespeare może być współczesny?
Czy można połączyć czasy elżbietańskie z wojnami współczesnego świata?

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z „Makbetem”, jednym z najwybitniejszych dramatów Williama Shakespeare’a oraz ze spektaklem „2007:Macbeth” w reżyserii Grzegorza Jarzyny z TR Warszawa. Poprzez praktyczną pracę z tekstem, uczniowie dowiadują się także, na czym polega adaptacja teatralna oraz praca dramaturgiczna i reżyserska. Pod okiem pedagogów teatru uczestnicy pracują nad adaptacją fragmentów tekstu Williama Shakespeare’a, przenosząc miejsce i czas akcji sztuki w czasy współczesne. Podczas zajęć omawiane są także cechy teatru elżbietańskiego oraz zagadnienia maturalne, takie jak czytanie i interpretacja tekstów kultury.

WIĘCEJ NIŻ WIDZ

warsztaty o teatrze postdramatycznym dla licealistów

Zapraszamy młodzież do zapoznania się z awangardowym, artystycznym teatrem. Podczas warsztatów pokażemy, że teatr jest miejscem twórczej pracy wielu osób, o różnych kompetencjach - od reżysera, aktora, dramatopisarza czy dramaturga aż do osób zajmujących się produkcją spektaklu czy realizacją techniczną. Będziemy wspólnie odkrywać moc teatralnej zabawy oraz otwierającą i akceptującą siłę improwizacji. Warsztaty te są doskonałym wprowadzeniem w zagadnienia współczesnego teatru i teatralności.


  

TROCHĘ KULTURY - MASŁOWSKA /JARZYNA

warsztaty dla licealistów

Dorota Masłowska, jedna z najważniejszych współczesnych polskich pisarek, powraca do TR WARSZAWA. W sezonie 2018/2019 Grzegorz Jarzyna przygotował adaptację najnowszej powieści Masłowskiej „Inni ludzie”. Wiosną 2018 roku do programu TR Warszawa trafiła nowa wersja spektaklu „Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyny na podstawie sztuki Doroty Masłowskiej. Dlatego też TR Warszawa przygotował specjalny cykl warsztatowy wokół literatury Masłowskiej i spektakli teatralnych Jarzyny. Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie z pedagogami teatru przyjrzą się współczesnym teatralnym środkom wyrazu – językowi dramatu i sceny, środkom scenicznym i dramaturgii.