Weselnicy poszukują muzyków

-----------------------------

Szanowni Państwo,
 
w trosce o bezpieczeństwo i zgodnie z zaleceniami władz Miasta Stołecznego Warszawy związane z zabezpieczeniem przed rozszerzeniem się koronawirusa w Polsce, zawieszamy przesłuchania do Bródnowskiej Orkiestry Weselnej. O nowych terminach przesłuchań będziemy informować na naszej stronie internetowej (www.trwarszawa.pl).
 
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Justyną Matyjaśkiewicz (email: justyna.matyjaskiewicz@trwarszawa.pl).
 
WESELE NA BRÓDNIE to całonocne plenerowe wydarzenie społeczno-artystyczne, inspirowane „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego. Inicjatorzy projektu – reżyserka Agnieszka Olsten i artysta wizualny Paweł Althamer – wraz zespołem TR Warszawa zapraszają mieszkanki i mieszkańców Bródna i całej Warszawy do odczarowania polskiej mitologii oraz wspólnego świętowania ponad podziałami. Więcej o projekcie Wesele na Bródnie, można przeczytać poniżej.

-----------------------------

Weselnicy poszukują muzyczek i muzyków. Repertuar? Najmilej widziane piosenki o Warszawie i piosenki biesiadne.

TR Warszawa zaprasza zainteresowanych nieprofesjonalne muzyczki i muzyków na przesłuchania do Bródnowskiej Orkiestry Weselnej, która zagra podczas „Wesela na Bródnie” – wyjątkowej uroczystości, zaplanowanej na 9 maja 2020 roku w Lasku Bródnowskim w Warszawie.

"Wesele na Bródnie" to plenerowe wydarzenie społeczno-artystyczne, inspirowane „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego. Inicjatorzy projektu – reżyserka Agnieszka Olsten i artysta wizualny Paweł Althamer zapraszają mieszkanki i mieszkańców Bródna oraz całej Warszawy do odczarowania polskiej mitologii i wspólnego spotkania ponad podziałami. Tak jak u Wyspiańskiego, poezja będzie przenikać się z rzeczywistością, obok siebie za weselnym stołem usiądą postaci z „Wesela”, nowożeńcy i weselni goście.

Kogo poszukujemy?
Nieprofesjonalnych, muzykujących osób z Bródna i innych dzielnic Warszawy, otwartych na międzyludzkie spotkanie i artystyczną przygodę. Szukamy osób grających na instrumentach nieelektronicznych. Umiejętność czytania nut nie jest wymagana. Osoby zgłaszające się na przesłuchanie powinny mieć minimum 18 lat.

Występ Bródnowskiej Orkiestry Weselnej poprzedzą dwumiesięczne warsztaty muzyczne, które poprowadzi kompozytorka i pianistka Aleksandra Gryka. Celem warsztatów będzie zbudowanie orkiestry i wypracowanie repertuaru, który zostanie wykonany podczas wydarzenia 9 maja 2020. Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę począwszy od 21 marca 2020 roku w wymiarze 4 godzin dziennie (bez 11 kwietnia 2020 roku, tj. Wielkiej Soboty) oraz dodatkowo w tygodniu poprzedzającym „Wesele na Bródnie” między 4-9 maja 2020 roku. Miejsce warsztatów i dokładny harmonogram zostaną podane po ogłoszeniu wyników przesłuchania.

Zgłoś się - wypełnij formularz on-line tutaj:

http://bit.ly/Wesele-Brodno-Orkiestra


Przesłuchania odbędą się w dniach 14 i 15 marca 2020 roku w Domu Kultury Świt w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, (ul. Piotra Wysockiego 11, Warszawa).

Na przesłuchania należy przygotować dwa instrumentalne utwory, trwające maksymalnie do 2 minut każdy. Najmilej widziane piosenki o Warszawie, piosenki biesiadne, piosenki ulubione. O finalnym składzie Bródnowskiej Orkiestry Weselnej poinformujemy mailowo i telefonicznie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 marca 2020 roku (z końcem dnia).

Udział w warsztatach i występie w ramach wydarzenia "Wesele na Bródnie" jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają instrumentów na warsztatach i podczas występu.

Organizatorem „Wesela na Bródnie” jest TR Warszawa. Współorganizatorami wydarzenia są Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Wioska Żywej Archeologii, a partnerami Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Orkiestra Sinfonia Varsovia.