Wychodząc od działania12 listopada 2017

 

 

WYCHODZĄC OD DZIAŁANIA

Maria Stokłosa / performans i warsztaty

W projekcie "Wychodząc od działania" choreografka i tancerka Maria Stokłosa rezygnuje z próby stworzenia zamkniętej formy spektaklu. Punktem wyjścia jest dla niej rozwijanie praktyki improwizacji ruchowej, która zmienia swój kształt w zależności od miejsca, czasu i widowni - energii, którą generuje przed i w trakcie pokazu. Wychodząc od działania to spektakl, który nigdy nie będzie miał premiery, ani nigdy nie powstanie jako końcowy produkt. Jego siła, wynikająca z ciągłego negocjowania własnej tożsamości, to zdolność do transformacji, w której jedyną stałą jest ciągła zmiana uwagi.

W TR Warszawa odbędą się dwa pokazy – pierwszy połączony będzie z warsztatami dla chętnych widzów. Podczas warsztatów uczestnicy na własnym ciele będą mieli okazję poznać  praktykę improwizacyjną, którą artystka wykorzystuje w swojej pracy. Centralnym punktem zainteresowania jest tu uwaga i „utrzymywanie, tego co się robi, w centrum tego, co się robi, podczas gdy centrum się przemieszcza”. Warsztat obejmuje pracę z ruchem ciała, wyobraźnią, tworzeniem obrazów, łączeniem ruchu i mowy. 

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych. Drugi pokaz odbędzie się o godz. 17 w scenografii do spektaklu "Uroczystość" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Realizacja i produkcja: Fundacja Burdąg
Projekt współfinansuje m.st. Warszawy


Warsztaty oraz pokaz z uczestnikami:

miejsce: TR Warszawa / ATM Studio, ul. Wał Miedzeszyński 384, sala edukacyjna
czas trwania warsztatów: 11.00 – 15.00
pokaz: 13:00
czas trwania warsztatów oraz pokazu: 3 godziny
bilety: 10 zł
liczba miejsc ograniczona

Pokaz w scenografii spektaklu "Uroczystość":

miejsce: TR Warszawa / ATM Studio, ul. Wał Miedzeszyński 384
godzina rozpoczęcia pokazów: 17.00
czas trwania: 45 min
bilety: 10 zł