Festiwal Kwadrofonik

The World of Moondog

Raphael Rogiński, Natalia Przybysz, Širom (Słowenia)

 • 13 listopada 2019, godz. 20:00

   

   

  W programie drugiego koncertu tegorocznej edycji Festiwalu Kwadrofonik znalazły się  gitarowe, bluesowe, instrumentalno-wokalne interpretacje muzyki nowojorskiego artysty MOONDOGA - niewidomego muzyka, kompozytora i poety, który przez 30 lat prowadził życie ulicznego dziwaka. Kompozycje wykona Raphael Rogiński oraz zaproszeni goście specjalni: Natalia Przybysz i zespół Širom ze Słowenii. Podczas wieczoru usłyszymy zupełnie nowe wersje piosenek MOONDOGA, niegrane dotąd w Warszawie; program THE WORLD OF MOONDOG prezentowany był podczas krakowskiego Sacrum Profanum. 

  Raphael Rogiński jest jednym z najoryginalniejszych polskich gitarzystów, budującym własny język w dialogu z muzyką źródeł (żydowską, bliskowschodnią, słowiańską, amerykańską), Bachem, Coltranem, Purcellem, a teraz i MOONDOGIEM w oparciu o trans, skupienie i surowość. 

Nie bez powodu Rogiński zaprosił do współpracy przy projekcie słoweński zespół Širom, grupę, którą charakteryzują szerokie horyzonty i wielowymiarowe poszukiwania dźwiękowe. Zarówno w stylu, jak i w doświadczeniach pozostają przywiązani do swego procesu twórczego, dzięki czemu unikają zwykłego odtwarzania istniejących wzorców. W rezultacie ich interpretacje cechuje oryginalna, stylistycznie jednorodna forma ekspresji, która balansuje pomiędzy szeroką gamą dźwięków ludowych a współczesnymi refleksjami w stylistyce akustycznego rocka.

  miejsce: TR Warszawa / Marszałkowska 8
  wstęp wolny
  THE WORLD OF MOONDOG 
program koncertu:

  
Moondog – Oasis 

  Moondog – Bumbo 

  Moondog – I Came Into This World Alone 

  Moondog – All is Loneliness 

  Moondog – Magic Ring 

  Moondog – Lullaby (2 West 46th Street) 

  The Pentangle – Moondog
  
Eden Ahbez – Nature Boy 

  Sometimes I Feel Like a Motherless Child   wykonawcy: Raphael Rogiński, Natalia Przybysz, Širom (Słowenia)