Pod adresem marzeń

reżyseria, scenografia, kostiumy i lalki: Marek Zákostelecký


 • spektakl gościnny: 27 października 2019, g. 12:00

   

Spektakl Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, prezentowany w ramach przeglądu Nówka Sztuka organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

  Gdy się stoi przed niepozorną siedzibą Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach trudno się nawet domyśleć, że w tym budynku tyle się działo: był tu i Hotel Europejski, i knajpa, i jedno z pierwszych kin w mieście. Teatr widowiskowo opowiada dzieje kamienicy, bez zbędnego dydaktyzmu namawiając widzów najmłodszych (spektakl od siedmiu lat) i dorosłych, by ucieszyli się ze spełnionych w tym miejscu marzeń kolejnych dawnych kielczan. Spektakl nasycony jest ciepłym humorem, charakterystycznym dla czeskiego teatru, który reprezentuje tu inscenizator Marek Zákostelecký. Każda z siedmiu części widowiska zrealizowana jest z dużą maestrią w innej technice sztuki lalkowej.

  spektakl dla dzieci od lat 6
  czas trwania: 70 min (bez przerwy)

  Bilety w cenie 20 zł dostępne:
  

- w internecie na stronach: nowka-sztuka.pl, instytut-teatralny.pl, goout.net (i w aplikacji GoOut), ewejściowki.pl
  - stacjonarnie: Księgarnia „Prospero”, Instytut Teatralny, Jazdów 1, Kiosk Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 5-7 oraz na godzinę przed spektaklami w mobilnej kasie NÓWKI SZTUKI w TR Warszawa/Marszałkowska 8, ATM Studio i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

   

  Obsada

  TWÓRCY

  • Elżbieta Chowaniec, Marek Zákosteleckýscenariusz:
  • Elżbieta Chowaniecdramaturgia i tekst
  • Marek Zákosteleckýreżyseria, scenografia, kostiumy i lalki
  • Martin Husovský
muzyka
  • Aneta Jankowskachoreografia
  • Przemysław Żmiejko
wideo
  • Krzysztof Myślińskikonsultacja historyczna

  NAGRODY

  Nagroda za scenografię dla Marka Zákosteleckiego i za muzykę dla Martina Husovskiego w 25. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej  Nówka Sztuka to organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego przegląd najciekawszych przedstawień z całej Polski, zrealizowanych na podstawie współczesnych polskich dramatów, nagrodzonych w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

  Więcej informacji o przeglądzie na jego stronie internetowej: nowka-sztuka.pl