Pospolite żywoty martwych Polaków

REŻ.: MARCIN WIERZCHOWSKI

pokaz dyplomowego przedstawienia studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. 

 • najbliższy spektakl: 8 maja 2018

  W ramach nurtu programowego „Młody TR”, TR Warszawa zaprasza na gościnne pokazy spektaklu „Pospolite żywoty martwych Polaków” w reż. Marcina Wierzchowskiego – dyplomowego przedstawienia studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.  

  „Pospolite żywoty martwych Polaków” to efekt  czteromiesięcznej pracy Marcina Wierzchowskiego z młodymi adeptami sztuki aktorskiej. W marcu 2017 roku, po rocznej eksploatacji przedstawienia,  jest ono eksploatowane jest jako niezależne przedstawienie w ramach działań Kolektywu Supernova. Pierwsza część zakorzenionego w Białymstoku spektaklu to zbiór etiud ukazujących przeszłość i teraźniejszość miasta, które zagubiło własną tożsamość, inspirowanych książką Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć". Druga część spektaklu stawia pytania o to, do czego  pogłębiające się podziały polityczne i społeczne mogą nas doprowadzić. 

  Spektakl prezentowany był na Festiwalu Boska Komedia 2016 oraz Festiwalu Szwalnia.Doc w Łodzi. Przedstawienie zdobyło Zespołową Nagrodę Specjalną na 4. Festiwalu Debiutantów “Pierwszy Kontakt” 2017 w Toruniu.

  miejsce: TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8
  bilety: normalny 30 zł / ulgowy 20 zł / wejściówka 20 zł 

   

  Obsada

  TWÓRCY

  • Marcin Wierzchowskireżyseria
  • Marcin Wierzchowski i Zespół Aktorskiscenariusz
  • Mirek Kaczmarekscenografia, kostiumy, wideo
  • Patryk Ołdziejewski & Friendsmuzyka

  RECENZJE

  „To emocjonalna odpowiedź młodych ludzi na rzeczywistość, w której przyszło im żyć.”
  Wiktoria Tabak, Teatr Dla Was 

  „Trudna, krwawa i zagmatwana historia Polski zostaje w tym przedstawieniu poddana ostrej, bezkompromisowej i w gruncie rzeczy niezwykle potrzebnej dziś wiwisekcji.”
  Piotr Gaszczyński, Teatralia

  „Młodzi aktorzy z Białegostoku w skali 1:1 pokazują rzeczywistość, która dotyczy nie tylko Podlasia. To bolesne świadectwo uprzedzeń, konfliktów, barier, rzutujących na codzienne życie społeczne.”
  Łukasz Badula, kulturaonline.pl