spektakl gościnny Potem-o-tem

Powierzchnie gładkie

reż. Marcin Zbyszyński

  Najbliższe spektakle: 18, 19 i 20 września 2020 roku

  "Powierzchnie gładkie" to wirtualna opowieść o uczuciowej optymalizacji.

  POWIERZCHNIE GŁADKIE: to takie powierzchnie, które nie rozpraszają światła.
  RELACJE GŁADKIE: to takie relacje, które nie rozpraszają ludzi.
  OSOBY GŁADKIE: to takie osoby, których nie rozpraszają relacje.

  Freewolny traci kontakt z dziewczyną, w której zakochał się podczas video sesji na czacie. Za wszelką cenę próbuje odnaleźć sposób by do niej dotrzeć. Podczas nocnych poszukiwań w meandrach sieci będzie musiał przełamać kompleksy i skonfrontować się z bolesną przeszłością. Historia o miłości, strachu, niepewności, kłamstwie i autokreacji — o tym, co daje i zabiera nam internet.
   
  “Powierzchnie gładkie” w reż. Marcina Zbyszyńskiego są próbą odpowiedzi na pytanie czy w świecie pokolenia wchodzącego właśnie w dorosłość znajduje się jeszcze miejsce na miłość oraz jakie formy przybiera ona obecnie. To opowieść o modach i trendach współczesności ale przede wszystkim o samotności, bezradności i niedojrzałości, które nierzadko za nimi stoją.

   

  Spektakl trwa 120 minut (z przerwą)
  TR Warszawa / Marszałkowska 8

  Obsada

  TWÓRCY I TWÓRCZYNIE

  • Marcin Zbyszyńskiscenariusz i reżyseria
  • Skodomuzyka
  • Darek Redosvideo/światło
  • Irma Tylorkostiumy
  • Julia Filińskascenografia
  • Stefania Micheragrafika
  • Aleksandra Umaasystentka reżysera
  • Jan Dudzińskiasystent scenografa
  • Wiktoria Grzybowskascenografia online (współpraca)
  • Potem-o-temprodukcja

  Potem-o-tem

  Potem-o-tem to niezależny teatr działający w Warszawie od 2016 roku. Zespół tworzy w garażach, mieszkaniach, autokarach, galeriach i zabytkowych pałacach, a ostatnio coraz częściej na teatralnych scenach. Spektaklami opartymi na autorskich tekstach dramatycznych i żywiołowej grze młodych aktorów opowiadają o pędzącym świecie, który nas otacza. Portretują swoje pokolenie, nazywane przez niektórych Generacją “Z”, przez drugich Post-Millennials, przez jeszcze innych Pokoleniem @, V lub C...

  Niezależność, łączenie komedii z gorzką refleksją na temat rzeczywistości, interakcja z widzami, kameralność to ich znaki rozpoznawcze.

  Więcej na potemotem.com.

  Młoda reżyseria w TR Warszawa

  Nowe talenty, nowe artystyczne głosy, nowe formy teatru – TR Warszawa prezentuje spektakle młodych reżyserów, nagrodzone na 9. Forum Młodej Reżyserii w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

  Odmęt” w reż. Marka Idzikowskiego to mały wielki teatr, tworzona minimalistycznymi środkami historia podróży, która zaczyna się na kuchennym stole, a kończy w odmętach oceanu. “Powierzchnie gładkie” w reż. Marcina Zbyszyńskiego to wirtualna opowieść o uczuciowej optymalizacji, rozgrywająca się w cyfrowym świecie portali randkowych. Oba przedstawienia prezentujemy w ramach linii nowych talentów TR Warszawa aby pokazać jak pracują i co mają do przekazania reżyserzy, rozpoczynający swoją drogę artystyczną.

  Krakowskie Forum Młodej Reżyserii to najważniejszy przegląd prac studentów i studentek, absolwentów i absolwentek wydziałów reżyserii szkół teatralnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Białymstoku. Podczas trwającego trzy dni przeglądu prezentowane są najciekawsze spektakle, egzaminy i etiudy warsztatowe. To laboratorium nowych form i języków teatralnych, generator talentów reżyserskich i przestrzeń debaty o przyszłości sztuki reżyserii. Co roku zespół programowy TR Warszawa uczestniczy w Forum, przyznając podczas festiwalu nagrodę Debiut TR oraz wyróżnienia. Podczas zeszłorocznej edycji obok spektaklu Wiktora Bagińskiego – laureata nagrody Debiut TR za 2019 rok uwagę publiczności i jury zwróciły przedstawienia Marka Idzikowskiego i Marcina Zbyszyńskiego, nagrodzone głównymi nagrodami  przeglądu. Zespół programowy TR Warszawa przyznał spektaklowi “Odmęt” wyróżnienie “za umiejętność kreowania teatralnych światów, wyczucie dramaturgii i minimalizm środków wyrazu”, z kolei Marcin Zbyszyński otrzymał za spektakl „Powierzchnie gładkie” nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na 9. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie.