Radio Azja: Go Go Machine Orchestra

 • koncert: 8 grudnia 2019 / godz. 20:00

  Go Go Machine Orchestra to pięcioosobowy zespół, który powstał zaledwie dwa lata temu w Kaohsiung na Tajwanie. Tworzą go klasycznie wykształceni, młodzi muzycy, zafascynowani twórczością Steve'a Reicha. Mottem grupy, jest sztandarowy cytat ikony designu, Ludwiga Mies van der Rohe “mniej znaczy więcej”. Słuchając utworów Go Go Machine Orchestra ma się wrażenie, że koncepcja architektoniczna wspomnianego mistrza minimalizmu została przełożona na język muzyki: wysoka jakość, prostota i brak ornamentów, rytmiczność, monumentalność, a zarazem niezobowiązująca lekkość. Potężne, nieograniczone, czasami majestatyczne brzmienie zespołu w pełni zasługuje na miano orkiestrowego. Repetytywne partie poszczególnych instrumentów, pozornie zapętlone, rozwijające się motywy nachodzą na siebie, tworząc wrażenie gigantycznej maszynerii, gargantuicznego, a zarazem pozbawionego ciężaru organizmu, który unosi się nad ziemią.

  Hipnotyzujące kompozycje na fortepian, marimbę, gitarę, elektronikę i syntezator, odwołują się nie tylko do minimalizmu, ale także do slowcoru i muzyki perkusyjnej. Każdy utwór jest swoistą podróżą przez rozmaite dźwiękowe krajobrazy i tekstury, poruszające zmysły przestrzenie.       
  Warszawski koncert Go Go Machine Orchestra jest częścią pierwszej europejskiej trasy zespołu. Eksplozja dźwięku i koloru (częścią koncertu są intensywne wizualizacje) będzie idealnym finałem trzeciego festiwalu muzycznego Radio Azja. 

  miejsce: TR Warszawa / Marszałkowska 8
  bilety: 50 zł

  RADIO AZJA 2019

  W tym roku w Warszawie zagości pięć zjawiskowych zespołów z Azji poruszających się po peryferiach dominujących nurtów muzycznych. Artyści balansujący między tym, co popularne, wpadające w ucho i taneczne, a tym, co wymaga skupienia, otwartości i chęci poznania. Nawiązujący do lokalności jak i współczesnych, ogólnoświatowych trendów.

  Po raz pierwszy na scenie festiwalu pojawią się artyści z Nepalu oraz Tajwanu. Jak co roku, gościć będziemy wykonawców z Korei Południowej oraz Japonii. Zaprezentujemy także azjatycko-europejską kolaborację z udziałem jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców sceny elektronicznej. Tegoroczne Radio Azja będzie prawdziwym muzycznym tsunami. W programie pojawi się zarówno kameralny duet, budujący masywne, pulsujące fale dźwięku, jak i mikro-orkiestra serwująca potężną, hipnotyzującą, audio-wizualną mieszankę elektronicznych soundscapów z brzmieniem klasycznych instrumentów. Będą też momenty ciszy przed burzą i zespoły prezentujące elementy muzyki tradycyjnej, przepuszczone przez pryzmat awangardowych eksperymentów i undergroundowej energii.