Radio Azja: Unsounded Sound Project

 • koncert: 7 grudnia 2019 / godz. 20:00

  Unsounded Sound Project to najnowsze przedsięwzięcie czwórki wybitnych koreańskich muzyków i wokalistów. Skład projektu jest bardzo nieoczywisty - na scenie pojawia się zarówno gayageum - klasyczna cytra, jak i szamańskie bębny; autentyczny szamański rytuał, gut, stanowić będzie znaczną część koncertu. Odprawiający go szaman (mudang), ubrany w kolorowe, symbolizujące pięć żywiołów szaty i charakterystyczny kapelusz z rondem, nawiąże kontakt z duchami poprzez trans, taniec, skomplikowane obrzędy i przejmujące pieśni muga śpiewane przy akompaniamencie bębnów. Pieśni te mają wyjątkową moc zjednywania sobie pozaziemskich mocy, a wykonywane w duecie, co będzie miało miejsce podczas koncertu, oddziałują nadzwyczaj silnie zarówno na duchy, jak i na słuchaczy. Występ Unsounded Sound Project będzie także okazją do poznania nieco lżejszych obecnych w tradycji koreańskiej form muzycznych, takich jak np. minyo - piosenka ludowa. Jednakże tradycyjna muzyka Korei jest dla zespołu jedynie punktem wyjścia do własnych muzycznych poszukiwań - zaczerpnięte z tradycji elementy zostają wplecione w całkowicie współczesną, minimalistyczną formę. Koncert Unsounded Sound Project to propozycja dla spragnionych medytacyjnych dźwięków, jak i mocnych wrażeń, a najwyższy poziom wykonawczy zadowoli najbardziej wybrednych koneserów.

  miejsce: TR Warszawa / Marszałkowska 8
  bilety: 50 zł

  RADIO AZJA 2019

  W tym roku w Warszawie zagości pięć zjawiskowych zespołów z Azji poruszających się po peryferiach dominujących nurtów muzycznych. Artyści balansujący między tym, co popularne, wpadające w ucho i taneczne, a tym, co wymaga skupienia, otwartości i chęci poznania. Nawiązujący do lokalności jak i współczesnych, ogólnoświatowych trendów.

  Po raz pierwszy na scenie festiwalu pojawią się artyści z Nepalu oraz Tajwanu. Jak co roku, gościć będziemy wykonawców z Korei Południowej oraz Japonii. Zaprezentujemy także azjatycko-europejską kolaborację z udziałem jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców sceny elektronicznej. Tegoroczne Radio Azja będzie prawdziwym muzycznym tsunami. W programie pojawi się zarówno kameralny duet, budujący masywne, pulsujące fale dźwięku, jak i mikro-orkiestra serwująca potężną, hipnotyzującą, audio-wizualną mieszankę elektronicznych soundscapów z brzmieniem klasycznych instrumentów. Będą też momenty ciszy przed burzą i zespoły prezentujące elementy muzyki tradycyjnej, przepuszczone przez pryzmat awangardowych eksperymentów i undergroundowej energii.