Staś i Zła Noga

reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński

 • spektakl gościnny: 29 października 2019, g. 12:00

   

Spektakl Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego prezentowany w ramach przeglądu Nówka Sztuka organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

  Staś ma chorą nogę, złą nogę. I trudne życie niepełnosprawnego chłopaka z biedą w domu, hejtem w szkole i wszystkim tym, co wiemy. Ale ożywiona mocą teatru Zła Noga jest też jego najbliższym kompanem. Rozrabiaką, zgrywusem, pocieszycielem bez łatwej łezki. Oglądamy opowieść o Stasiu, jego Złej Nodze i wspaniałej mamie dostrzegając oczywiście cały dramatyzm sytuacji, ale opromieniony ciepłem, odlotową wyobraźnią, a także (niemodne słowo) pozytywnością dzielnej, wytrwałej, trudnej walki. To spektakl dla młodzieży, ale i dorosły widz znajdzie w nim po prostu sporo nieprzesłodzonej scenicznej poezji. Spektakl na podstawie komiksu Tomasza SPELLA Grządzieli Przygody Stasia i Złej Nogi.

  spektakl dla dzieci od lat 11 


  czas trwania: 60 min (bez przerwy) + warsztaty 60 min

  Po spektaklu zapraszamy na warsztaty teatralne związane z tematyką przedstawienia.

  Bilety w cenie 20 zł dostępne:
  

- w internecie na stronach: nowka-sztuka.pl, instytut-teatralny.pl, goout.net (i w aplikacji GoOut), ewejściowki.pl
  - stacjonarnie: Księgarnia „Prospero”, Instytut Teatralny, Jazdów 1, Kiosk Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 5-7 oraz na godzinę przed spektaklami w mobilnej kasie NÓWKI SZTUKI w TR Warszawa/Marszałkowska 8, ATM Studio i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

   

  Obsada

  TWÓRCY

  • Katarzyna Błaszczyńskaadaptacja
  • Bartłomiej Błaszczyńskireżyseria
  • Magdalena Grundwald (KatoDebiut)scenografia, kostiumy i reżyseria światła
  • Sylwia Hefczyńska-Lewandowskachoreografia
  • Jakub Adamiak
muzyka
  • Patrycja Hefczyńska muzyka na żywo

  NAGRODY

  Wyróżnienie za oryginalne prace scenariuszowo-dramaturgiczne dla Katarzyny Błaszczyńskiej w 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.


  Nówka Sztuka to organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego przegląd najciekawszych przedstawień z całej Polski, zrealizowanych na podstawie współczesnych polskich dramatów, nagrodzonych w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

  Więcej informacji o przeglądzie na jego stronie internetowej: nowka-sztuka.pl