Maciej Łubieński i Michał Walczak

Żelazne Waginy

REŻ.: MICHAŁ WALCZAK


  Po ogólnopolskim tournée, w trakcie którego Żelazne Waginy odwiedziły domy samotnej matki, grały na czarnych marszach, porodówkach, weselach i w więzieniach dla kobiet – gwiazdy punka latte wracają do Warszawy. W TR Warszawa odbędzie się wyjątkowy koncertospektakl, w którym obok hitów takich jak Gardła na ulice, czy Papież najlepszym przyjacielem kobiety dziewczyny zaprezentują kawałki z nowej płyty: Wołanie o miłość, Fatima czy Rozpuszczone trzeba lać. Wśród gości pojawią się Maria Janion, Tomasz Adamek i Patti Smith polskiej sceny punkowej – Maria Maj, aktorka TR Warszawa.

  Feministyczny punkband tworzą go aktorki kabaretu „Pożar w Burdelu”. Zespół zaliczany jest do nowego nurtu punk-latte, łączącego liryczne ballady ze współczesnymi protest songami. 

  „Pożar w Burdelu” to trupa teatralna, założona w 2012 roku przez Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego. Zespół tworzy przedstawienia w ramach cyklu liczącego już kilkadziesiąt spektakli, każdy odcinek jest odrębną całością, zarazem stanowiąc jeden z rozdziałów losów stałych, lubianych przez widzów postaci – mieszkańców Warszawy. Michał Walczak i Maciej Łubieński za „Pożar w Burdelu” otrzymali nagrodę magazynu Gazety Wyborczej Stołeczne „Co jest grane” Wdechę w kategorii „Wydarzenie roku 2013”. 

  czas trwania: 1 godz. 20 min
  miejsce: TR Warszawa/Marszałkowska 8
  bilety: 50 zł  

  Obsada

  TWÓRCY

  • Michał Walczakreżyseria
  • Maciej Łubieński, Michał Walczakscenariusz
  • Michał Gorczyński i Żelazne Waginymuzyka
  • Joanna Kotowiczkostiumy
  • Weronika Piechota, Beata Borowskamake-up i fryzury

  "Stylizowany na punkowy kabaret występ kwartetu Żelazne Waginy (...) to porywająca mieszanka celnych obserwacji społecznych, poczucia humoru, charyzmy i talentu, także wokalnego, wykonawczyń."
  Aneta Kyzioł, POLITYKA

  "Poczuły, że mają już dość sączenia latte na Zbawixie i dość rozmów o kredycie na mieszkanie w Wilanowie. Poczuły, że nie mogą się już biernie przyglądać, jak siły narodowo-katolickie układają im życie. Poczuły, że czas na radykalne kroki, i założyły punkowy zespół Żelazne Waginy."
  Mike Urbaniak, WYSOKIE OBCASY

  "Żelazne Waginy pewnym krokiem idą po cienkiej linii - ironicznie ogrywają nostalgię klasy średniej za buntem i undergroundem, inscenizują groteskowo przerysowane lęki przed dyktaturą, a jednocześnie wyrażają rzeczywisty kobiecy gniew."
  Witold Mrozek, GAZETA WYBORCZA