Mama, tata do teatru!

Rodzicu! Chcesz chodzić do teatru, ale nie masz z kim zostawić dzieci? Weź je ze sobą do TR Warszawa! Cykl warsztatów "Mama, tata do teatru!" to wspaniała okazja na Twój powrót do aktywnego korzystania z oferty kulturalnej miasta. Kiedy Ty oglądać będziesz spektakl z repertuaru TR Warszawa, Twoje dziecko będzie mogło wziąć udział w grach i zabawach związanych z przedstawieniem i rozwijać swoje twórcze zainteresowania tuż za ścianą. Warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru i animatorów. Zapraszamy rodziców z dziećmi na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu z zakupionymi wcześniej biletami w kasie TR Warszawa. Po przedstawieniu prosimy rodziców i opiekunów o odbiór dzieci.

26 stycznia 2018, godz. 16:30

Teatralne zapamiętywanie

Warsztaty do spektaklu „Dawid jedzie do Izraela” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego

Jak łatwo zapamiętać sceniczny tekst?
Jak pracować nad pamięcią?
Co wspólnego mają ze sobą teatr i pamiątki? 

Podczas gdy rodzice i opiekunowie będą oglądać spektakl o wspomnieniach związanych z Marcem'68, ich dzieci wezmą udział w teatralnych grach i zabawach pamięciowych. Najmłodsi poznają, jakie sposoby na zapamiętywanie mają aktorzy teatralni, a także dowiedzą się, dlaczego pamięć w teatrze jest tak ważna oraz co łączy teatr i pamiątki?

Zajęcia rozpoczną się od ćwiczeń pamięciowych oraz dyskusji, podczas której prowadząca wraz z najmłodszymi zastanowią się, czy trudno jest zapominać. Następnie dzieci spróbują odtworzyć własne wspomnienia, na podstawie której powstaną ruchome teatralne pamiątki.

czas trwania: 2 godz.
miejsce: TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8)
wiek uczestników: 5-12 lat
prowadząca: Marta Bernatowicz

bilety: 20 zł od dziecka
dostępne na stronie http://bilety.trwarszawa.pl

------------------

Patroni medialni: