Mama, tata do teatru!

Rodzicu! Chcesz chodzić do teatru, ale nie masz z kim zostawić dzieci? Weź je ze sobą do TR Warszawa! Cykl warsztatów "Mama, tata do teatru!" to wspaniała okazja na Twój powrót do aktywnego korzystania z oferty kulturalnej miasta. Kiedy Ty oglądać będziesz spektakl z repertuaru TR Warszawa, Twoje dziecko będzie mogło wziąć udział w grach i zabawach związanych z przedstawieniem i rozwijać swoje twórcze zainteresowania tuż za ścianą. Warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru i animatorów. Zapraszamy rodziców z dziećmi na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu z zakupionymi wcześniej biletami w kasie TR Warszawa. Po przedstawieniu prosimy rodziców i opiekunów o odbiór dzieci.

18 maja 2019, godz. 15:30

TAJEMNICA REKWIZYTU

Warsztaty do spektaklu "G.E.N" w reż. Grzegorza Jarzyny
TR Warszawa/ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384)

Dlaczego łyżka położona na scenie nie jest już zwykłą łyżką?
W co zamienić się może kawałek papieru?
Czym są i jakie magiczne moce mają teatralne rekwizyty?

Podczas zajęć dzieci stworzą własną czarodziejską pracownię rekwizytora. Dowiedzą się, jakie rekwizyty można znaleźć w teatrze, z czego są wykonane. Spróbują także samodzielnie zrobić teatralne przedmioty.

W czasie warsztatów mali uczestnicy będą mieli do dyspozycji materiały plastyczne do wykonania wyjątkowych rekwizytów. Na zakończenie zajęć dzieci wezmą udział w wymyślonych przez dzieci zadaniach aktorskich z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych przedmiotów.

czas trwania zajęć: 2,5 godz.
miejsce: TR Warszawa/ATM Studio
wiek uczestników: 5-12 lat
prowadząca: Helena Świegocka

bilety: 20 zł od dziecka 
dostępne na stronie http://bilety.trwarszawa.pl

-------------

25 maja 2019, godz. 15:30

DZIECIAKI NA AFISZ!

Warsztaty do spektaklu „Moja walka" w reż. Michała Borczucha
TR Warszawa/ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384)

Czym jest teatralny afisz?
Jak się go tworzy?
Kto może się na nim pojawić?
I najważniejsze - co można z nim później zrobić?

Podczas zajęć dzieci wskoczą na afisz - dosłownie i w przenośni! Warsztaty rozpoczną się od improwizowanej, teatralnej rozgrzewki, podczas której uczestnicy dowiedzą się, kto pracuje w teatrze i czyje nazwiska pojawiają się na teatralnym afiszu. Dzieci będą miały okazję porównać stare afisze teatralne z nowoczesnymi plakatami. Z archiwalnych materiałów promocyjnych stworzą kolaże i małe instalacje artystyczne, dzięki którym archiwalia otrzymają drugie życie. Na zakończenie zajęć dzieci stworzą także własny afisz do wspólnie wymyślonego spektaklu.

czas trwania zajęć: 4,5 godz.
miejsce: TR Warszawa/ATM Studio
wiek uczestników: 5-12 lat
prowadząca: Marta Bernatowicz

bilety: 20 zł od dziecka 
dostępne na stronie http://bilety.trwarszawa.pl