Mama, tata do teatru!

Rodzicu! Chcesz chodzić do teatru, ale nie masz z kim zostawić dzieci? Weź je ze sobą do TR Warszawa! Cykl warsztatów "Mama, tata do teatru!" to wspaniała okazja na Twój powrót do aktywnego korzystania z oferty kulturalnej miasta. Kiedy Ty oglądać będziesz spektakl z repertuaru TR Warszawa, Twoje dziecko będzie mogło wziąć udział w grach i zabawach związanych z przedstawieniem i rozwijać swoje twórcze zainteresowania tuż za ścianą. Warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru i animatorów. Zapraszamy rodziców z dziećmi na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu z zakupionymi wcześniej biletami w kasie TR Warszawa. Po przedstawieniu prosimy rodziców i opiekunów o odbiór dzieci.

 

 

20 października 2019, godz. 15:30

MAŁY REŻYSER

Warsztaty w trakcie spektaklu „Między nami dobrze jest" w reż. Grzegorza Jarzyny
TR Warszawa/ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384)

Podczas warsztatów dzieci wcielą się w role reżyserek i reżyserów. Spróbują znaleźć pomysły na inscenizacje wymyślonych przez siebie historii z wykorzystaniem ulubionych postaci. 

Zajęcia rozpoczną się integrującą uczestników zabawą w reżysera. Po zabawie młodzi widzowie krótko porozmawiają o tym, czym zajmuje się reżyser i jaką rolę pełni w teatrze. Następnie dzieci wykonają kilka ćwiczeń, podczas których wcielą się w rolę reżysera oraz aktorów - będą musiały rozdzielić role, czy odtworzyć zadane scenki, itp. Po przetestowaniu reżyserskich umiejętności uczestnicy otrzymają fragmenty opowiadania, które będą musieli zainscenizować. Do wspólnego spektaklu, który będzie finałem warsztatów dzieci stworzą kostiumy i scenografię.


czas trwania:
2 godz. 30 min.
miejsce: TR Warszawa/ATM Studio, ul. Wał Miedzeszyński 384
wiek uczestników: 5-12 lat
prowadząca:
Marta Bernatowicz

bilety: 20 zł od dziecka
dostępne na stronie
http://bilety.trwarszawa.pl

27 października 2019, godz. 15:30
10 listopada 2019, godz. 15:30
17 listopada 2019, godz. 15:30

TEATRALNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA W POSZUKIWANIU INNYCH LUDZI

Warsztaty w trakcie spektaklu „Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny
TR Warszawa/ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384) 

W ramach zajęć uczestnicy wraz z przewodnikiem - pedagogiem teatru wybiorą się w teatralną podróż dookoła świata. Poznają tradycje teatralne związane z różnymi kręgami kulturowymi i postarają się wcielić w innych ludzi, których spotkają podczas podróży. 

Zajęcia rozpoczną się od teatralnej rozgrzewki i zapoznania się uczestników. Następnie wraz z przenoszeniem się do kolejnych zakątków świata podróżnicy będą ćwiczyli różne techniki wcielania się w innych ludzi, które na codzień praktykują aktorzy. Na koniec mali globtroterzy wspólnie zastanowią się, czy ludzie, których spotkali na swojej drodze, i w których wcielali się, są faktycznie inni czy jednak bardzo przypominają ich samych.  

czas trwania zajęć: 3 godz.
miejsce: TR Warszawa/ATM Studio (ul. Wał Miedzeszyński 384, Warszawa)
wiek uczestników: 5-12 lat
prowadząca: Helena Świegocka

bilety: 20 zł od dziecka
dostępne na stronie http://bilety.trwarszawa.pl