Natalia Dzieduszycka

powiększ zdjęcie
Powiększ

menadżerka kultury, p.o. dyrektora TR Warszawa. Absolwentka Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franka we Lwowie na kierunku biofizyka, ukończyła także lwowską szkołę muzyczną. W swoim dorobku ma również liczne szkolenia i kursy w obszarze zarządzania i prowadzenia działalności kulturalnej. Od 2006 do 2010 roku pełniła funkcję zastępczyni dyrektora ds. projektów w Fundacji Kultury, gdzie była odpowiedzialna za fundraising oraz prowadzenie projektów kulturalnych. W 2010 w ramach współpracy z Narodowym Centrum Kultury stworzyła autorską koncepcję portalu Platforma Kultury – interaktywnej strony poświęconej edukacji kulturalnej, pedagogom, edukatorom i animatorom kultury. W latach 2010-2017 była związana z Instytutem Adama Mickiewicza, gdzie odpowiadała za stronę organizacyjno-finansową Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej (2010-2012), w ramach którego zrealizowano około 400 wydarzeń w 10 krajach na świecie. Jako menadżerka projektu Culture. Media (2012-2017) zarządzała wieloosobowym, wielokulturowym zespołem, z którym zbudowała i stale umacniała wizerunek polskiej kultury za granicą poprzez markę Culture.pl. W ramach projektu wdrożyła wersje Culture.pl 2.0 oraz 3.0 oraz liczne interdyscyplinarne projekty takie jak np.: Multimedia Guides to Polish Culture (nominowane do Site of the Year Awwwards, nagrodzone Silver Winner - The Lovie Awards oraz Webby Honorary Award 2017).

Kieruje zespołem TR Warszawa od grudnia 2017 roku pełniąc obowiązki dyrektora teatru. Do zespołu TR Warszawa dołączyła we wrześniu 2017 roku jako zastępczyni dyrektora TR Warszawa ds. organizacyjno-finansowych. Przejście Natalii Dzieduszyckiej z Instytutu Adama Mickiewicza do TR Warszawa wzmocniło współpracę obu instytucji w obszarze rozwoju i promocji polskiego teatru na świecie dzięki wzajemnej wymianie wiedzy i doświadczeń. Pełniąc obowiązki dyrektora TR Warszawa przygotowała i wdrożyła plan naprawczy, dzięki któremu uporządkowana została sytuacja finansowa teatru i organizacja pracy instytucji. Od początku swojej pracy w TR pracuje nad spłaszczaniem hierarchii, demokratyzowaniem procesów decyzyjnych i podmiotowym traktowaniem wszystkich pracowniczek i pracowników. Rozwinęła stałą współpracę teatru z instytucjami pozarządowymi, samorządowymi oraz ministerialnymi. 

Natalia Dzieduszycka przeprowadziła również kolejne etapy procesu inwestycyjnego TR Warszawa, mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę nowej siedziby TR Warszawa na Placu Defilad. Zainicjowała i wdrożyła wraz z zespołem „Strategię Zespołu TR Warszawa na lata 2019-2023” zawierającą strategię programową, rozwoju publiczności, rozpoznawalności marki, pozycji międzynarodowej i modelu działania. Strategia ta ma przygotować zespół TR Warszawa do przejścia do nowego budynku na Placu Defilad.