“2020: BURZA” na żywo z TR Warszawa w 8 kinach w całej Polsce

Chorzów, Falenica, Gdańsk, Kraków,  Łódź, Opole, Warszawa, Wrocław. Zobacz spektakl “2020: BURZA” w reż. Grzegorza Jarzyny transmitowany na żywo z TR Warszawa w 8 kinach w całej Polsce!

Premierowy streaming najnowszego spektaklu TR Warszawa “2020: Burza” w reżyserii Grzegorza Jarzyny będzie można zobaczyć już 7 listopada 2020 roku na żywo w TR Warszawa/ATM Studio i na platformie TR Online (online.trwarszawa.pl). TR Warszawa rozpoczyna też współpracę z kinami – tego samego dnia transmisję warszawskiego przedstawienia prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio obejrzą w kinach także mieszkanki i mieszkańcy Chorzowa, Falenicy, Gdańska, Łodzi, Krakowa, Opola, Wrocławia oraz Warszawy.

Współpraca TR Warszawa z kinami w całej Polsce to pilotażowy projekt i pierwsza w Polsce współpraca tego typu stołecznego teatru artystycznego z kinami w całym kraju. W pierwszej odsłonie projektu TR Online wezmą udział:

Oh Kino we Wrocławiu >kup bilet<
Centrum Kultury w Chorzowie >kup bilet<
Kino Kameralne Cafe w Gdańsku >kup bilet<
Kino BODO w Łodzi >kup bilet<, >dołącz do wydarzenia na Facebooku<
Kino Meduza w Opolu >kup bilet<
Kino Stacja Falenica >kup bilet<
Kino Pod Baranami w Krakowie >kup bilet<
Kino Luna w Warszawie >kup bilet<

W kolejnych odsłonach do projektu dołączać będą kolejne kina i Instytucje kultury. Instytucje chcące nawiązać współpracę z TR Warszawa zachęcamy do kontaktu:
kasa@trwarszawa.pl
(+48) 570 762 967 

 

NOWA PLATFORMA STREAMINGOWA TR ONLINE – TRANSMISJE PREMIER I SPEKTAKLI TR WARSZAWA

 
TR Warszawa jest teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa. Dlatego też z końcem października 2020 roku teatr uruchomił TR Online – nową platformę streamingową dostępną pod adresem online.trwarszawa.pl.
Na platformie TR Online, wdrożonej dla TR Warszawa przez Insys Video Technologies, transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowym przedstawieniom towarzyszyć będą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli, odbywające się na żywo z udziałem publiczności tuż po zakończeniu każdego spektaklu. W dostępie na online.trwarszawa.pl sukcesywnie dodawane będą rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne. Program dopełni różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki.
 
Już 7 listopada br. o godzinie 19:00 rozpocznie się pierwszy streaming najnowszej premiery TR Warszawa “2020: Burza” w reż. Grzegorza Jarzyny. Tego dnia publiczność zgromadzona online i w salach kinowych zaproszona zostanie do TR Warszawa już o 18:45 – wieczór rozpocznie się specjalnie przygotowanym wprowadzeniem do spektaklu transmitowanym na żywo z teatru.
 
Kolejne streamingowane spektakle do końca 2020 roku to m.in.: “Inni ludzie” w reż. Grzegorza Jarzyny (streaming 22 listopada) oraz “Cząstki kobiety” w reż. Kornéla Mundruczó (streaming 18 grudnia).
 
Spektakle online oraz towarzyszący im program spotkań, warsztatów i wprowadzeń są nie tylko pełnowartościowym uzupełnieniem, ale i integralną częścią działań artystycznych i programowych TR Warszawa. Dzięki scenie online staje się jeszcze bardziej otwartą instytucją kultury – dostępną zarówno dla osób mieszkających w Warszawie, jak i publiczności z całej Polski oraz ze świata.
 
Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania – także za pośrednictwem internetu.
Zespół TR Warszawa
 

*Insys Video Technologies jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie wśród integratorów video OTT. Ma na koncie wiele pionierskich wdrożeń, takich jak: wieloplatformowe telewizje, aplikacje zdalnego nagrywania czy zaawansowane platformy publikacji treści. Od 2006 roku Insys VT zmienia na lepsze zastaną rzeczywistość dla nadawców telewizyjnych, operatorów telekomunikacyjnych, dystrybutorów treści kinowych czy instytucji państwowych. Z rozwiązań firmy korzysta dziś ponad 4 mln użytkowników na całym świecie. Więcej informacji na temat Insys Video Technologies można znaleźć na stronie www.insysvideotechnologies.com.